Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 31 października 2019 
    

Serwerowe 10nm Xeony Ice Lake-SP z 38 rdzeniami


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 21:14
(2)
Intel oferuje aktualnie procesory Xeon należące do serii Cascade Lake-SP i wyposażone w maksymalnie 28-rdzeni. Na rynku konkurują one z nawet 64-rdzeniowymi procesorami AMD EPYC 2. Krzemowy gigant nie chce jednak łatwo oddawać pola swojemu konkurentowi, i w przyszłym roku planuje premierę nowej platformy serwerowej, opartej o podstawkę LGA 4189. Dedykowane dla niej procesory będą mogły pobierać więcej energii aniżeli dotychczasowe Xeony - maksymalny wskaźnik TDP wyniesie 300W, w porównaniu do maksymalnie 205W w dotychczasowych Xeonach. Układy otrzymają także 8-kanałowy kontroler pamięci DRAM DDR4, zamiast 6-kanałowego.

Jako pierwsze CPU zgodne z LGA 4189 w 2. Kwartale przyszłego roku pojawią się 14nm procesory Cooper Lake-SP wyposażone w maksymalnie 48 rdzeni, przy wskaźniku TDP do 300W.

Następnie w 3. kwartale przyszłego roku dołączą do nich pierwsze 10nm serwerowe procesory Intela, o nazwie kodowej Ice Lake-SP. Będą to procesory z architekturą SunnyCove, wytwarzane w litografii 10nm+, posiadające do 38 rdzeni i zgodne z magistralą PCI-Express 4.0. Wskaźnik TDP najbardziej wydajnych wersji wyniesie w tym przypadku 270W.
Xeony z serii Cooper Lake-SP i Ice Lake-SP pozostaną w ofercie Intela do 2022 roku, kiedy mają zadebiutować 7nm Xeony o nazwie kodowej Granite Rapids, z podstawką LGA 4677, oraz obsługą DDR5 i PCI-Express 5.0. 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Intel sam siebie wykopuje z serwerów i rynku profesjonalnego. (autor: FranekKosi | data: 1/11/19 | godz.: 22:16)
    Do tego dorzucimy superkomputery i mogą tylko patrzeć jak tragiczne lata dla nich się szykują.Sami sobie winni bo na własną rękę doprowadzili do tego.Jeżeli ktoś myśli o pojedynku 38c Ice Lake SP z 64c Rome jak równy z równym to się sporo zawiedzie.
    AMD staje się powoli jedynym istotnym graczem na rynku CPU z architekturą x86 i w tej chwili tylko nowe archi może Intel uratować.
    Zobaczymy czy Raja Koduri i Jim Keller będą zbawicielami Intela.


  2. oj tak (autor: pawel1207 | data: 4/11/19 | godz.: 18:42)
    trzeba bylo dodac ze intel jest juz martwy na dodatek jak na zlosc serwery to nie tylko cpu :D tylko cala infrastuktura .. wiec wcale amd nie ma tak lekko zeszta wystarczy popatrzec jak wygladaja obecnie wyniki sprzedarzy na tym rynki i co wazne gdzie amd sprzedaje i kto kupuje intela i sytuacja wcale nie jest tak rozowa niemniej na chwile obecna rome jesli chodzi o cpu zjada xenony na sniadanie :D niestety leszta u amd lezy jak lezala .. no ale karzdemu wg potrzeb.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.