Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 31 października 2019 
    

PlayStation 4 sprzedane w liczbie ponad 100 milionów egzemplarzy


Autor: Zbyszek | źródło: Sony | 21:33
(5)
Firma Sony przekazała najnowsze dane na temat sprzedaży konsol PlayStation 4. Do końca października tego roku, czyli w ciągu 6 lat jakie minęły od momentu rynkowej premiery PS4 jesienią 2013 roku, sprzedanych zostało na całym świecie łącznie 102,8 mln sztuk tych konsol. Wynik ten sprawia, że obecnie PS4 jest drugą najbardziej popularną konsolą w historii – po PlayStation 2, której łączna sprzedaż w całej historii wyniosła nieco ponad 155 mln sztuk. PlayStation 4 pod względem ilości sprzedaży wyprzedza obecnie pierwsze PlayStation (102,5 mln sztuk) oraz Nintendo Wii (101,6 mln sztuk). Urządzenie prawdopodobnie nie zdoła jednak pokonać wyniku ustanowionego przez PS2.

Urządzenie ma już swoje lata, a ponadto na horyzoncie jest już PlayStation 5, którego premiera jest spodziewana w przyszłym roku. Widać to w sprzedaży PlayStation 4 w ostatnim okresie, która zaczyna wyraźnie zwalniać. W ostatnim kwartale sprzedaż konsol wyniosła 2,8 mln sztuk, podczas gdy w 3. Kwartale 2018 roku było to 3,9 mln sztuk.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Sprzedają ponad 210tysięcy konsol miesięcznie. (autor: Mario1978 | data: 2/11/19 | godz.: 15:38)
  Więc jeszcze sporo sprzedadzą zwłaszcza gdy nowe gry będzie można też na nich odpalać nawet jak wyjdzie na PS5.Pole manewru mają ogromne zaczynając od mniej czytelnych tekstur do braku używania oświetlenia w trybie Ray Tracing.Zobaczymy kiedyś pojawi się gra na PS5, która nie będzie mogła być odpalona na PS4 ponieważ ze względu na używany sposób programowania i ze względu na minimalne wymagania po prostu nie spełni tego wymagania.
  Jednak patrząc jak na Switch wychodzą tytuły gier , które ogólnie nie miały prawa się pojawić przez słabość tej konsoli jednak działanie zmierzające ku pogarszaniu jakości tekstur (jakbyś będąc krótkowidzem patrzył dalej i obraz był zamazany) i tak mniej więcej wygląda wydawanie gier na słabsze sprzęty.


 2. Konsole (autor: pwil2 | data: 2/11/19 | godz.: 16:29)
  PS4 ma tylko rok gwarancji. Ciekawe ile jest sprawnych konsol...

 3. Nie będzie sensu... (autor: pwil2 | data: 2/11/19 | godz.: 16:31)
  ...wydawać gier pod PS5, dopóki nie zdobędzie większościowego udziału względem PS4. Podobnie jak z PS4PRO

 4. @2 pwil2 (autor: Dather | data: 2/11/19 | godz.: 23:38)
  Ja nie gustuje w konsolach, jestem starym graczem który usiada za biurko i nie podchodzi do gier nie mając mychy, klawy i pieca przy nogach. Ale za to mam dwóch znajomych którzy grają na: pierwszy gra na PS4 zakupione około roku po premierze a drugi ponad rok temu kupił slima i obie konsole nadal działają. Jakiś czas temu widziałem.sie z nimi i mówili zeby w jakiś wolny weekend pyknąć razem... nie dopytywałem czy coś się dzieje z ich konsolami a jak ich znam to gdyby coś było nie tak to od razu byłby telefon do mnie na mini-serwis układu chłodzenia ;-)

 5. Konsole... (autor: Majster | data: 4/11/19 | godz.: 20:20)
  ja je zwyczajnie pierd... taka prawda.

  Tu wszystko jest fajnie wyjaśnione jak te cholerne graj-pudła wpłynęły na gry komputerowe i cały rynek.

  http://www.youtube.com/watch?v=OJ3frqb1Zf8

  Hitler wkurzony nieziemsko, ale ma absolutną rację. Po ilości sprzedanych graj-pudełek widać wyraźnie ile jest głuptasów na całym świecie. Na PC jest coraz gorzej? To wina konsol i ludzi, którzy je kupili.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.