Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 12 listopada 2019 
    

AMD pracuje nad dodaniem funkcji Integer Scaling do sterowników


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 12:24
(3)
AMD przygotowuje się już do udostępnienia kolejnej corocznej dużej aktualizacji sterowników dla kart graficznych Radeon. Jej pojawienie się spodziewane jest w grudniu i ma przynieść sporo zmian i nowych funkcji. Jedną ze spodziewanych nowości jest dodanie obsługi dla funkcji RayTracing przez karty z serii Navi, oparte o architekturę RDNA pierwszej generacji, a obliczenia te zostaną przerzucone na procesory strumieniowe - podobnie jak uczyniła to Nvidia udostępniając RayTracing na kartach z serii Pascal. Drugą z dużych nowości ma być funkcja Integer Scaling, zapewniająca skalowanie rozdzielczości wzwyż z wykorzystaniem jednostek stałoprzecinkowych.

Takie skalowanie gwarantuje wyższą jakość przeskalowanej grafiki, aniżeli zwykła interpolacja liniowa, i jest pożądana przez graczy zwłaszcza do poprawy jakości bardzo starcy gier. Funkcję ta jest już dostępna od jakiegoś czasu dla części IGP Intela oraz dla posiadaczy kart GeForce RTX od Nvidia, i od pewnego czasu jest ona najbardziej oczekiwaną opcją w przygotowanej przez AMD ankiecie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. jeszcze niech dodadzą (autor: Soulburner | data: 12/11/19 | godz.: 14:16)
  filtry typu CRT/Scanlines i będzie złoto ;)

 2. Dobra wiadomość ale jeszcze lepsza przyszła od Microsoft. (autor: Mario1978 | data: 12/11/19 | godz.: 22:19)
  Nowa aktualizacja do Windows z paczką na listopad znosi problemy z CPU od AMD oparte na Zen 2 z uruchamianiem gry Red Dead Redemption 2.Jak się okazuje kompilacje 1903 miały z tym problem.1909 jest wolny od tych problemów.
  https://twitter.com/...-processors.260768%2Fpage-7


 3. @Mario1978 (autor: Dzban | data: 13/11/19 | godz.: 10:34)
  Tamten temat dotyczy benchamarków i turbo w 3900X po tym jak rozpętała się gównoburza że turbo jest niższe od reklamowanego.
  Poza tym dyskutują tam na temat power planów. Nie ma ani jednej wzmianki o RDR2! Piszesz zawsze od rzeczy i nie na temat. Wstrzymaj się czasem przed publikowanie swoich wymiocin niewerbalnych i pomyśl zanim co napiszesz. Szkoda że nie mogę ukryć twoich postów.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.