Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 18 listopada 2019 
    

Nuvia chce wprowadzić mobilne chipy do centrów baz danych


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 05:01
(2)
Trzech byłych pracowników Apple zajmujących się do tej pory rozwojem chipów z rodziny Ax (SoC dla iPhone’a i iPada) wspólnie założyło niezależną firmę o nazwie Nuvia. Jej celem jest projektowanie i dostarczanie na rynek rozwiązań klasy serwer bazujących na układach z rdzeniami ARM. Chodzi o to by w centrach baz danych zastąpić wysokowydajne procesory Intela i AMD znacznie słabszymi układami tworzonymi dla urządzeń ultramobilnych. Dzięki temu można będzie ograniczyć zużycie energii i/lub zwiększyć ilość obsługiwanych jednocześnie wątków. Sam pomysł nie jest nowy, choć niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony firm z tej branży. Głównie z uwagi na duże doświadczenie założycieli Nuvii.

Aktualnie Panowie John Bruno, Manu Gulati i Gerard Williams III dysponują kapitałem założycielskim w wysokości 53 milionów dolarów i chcą do końca roku zatrudnić dodatkowych pracowników. W sumie ma być ich około 100. W prowadzeniu prac badawczych firmę wspierają też niezależne podmioty, z których największym jest w tej chwili Dell Technologies Capital.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. "...pomysł nie jest nowy, choć niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem" (autor: Qjanusz | data: 18/11/19 | godz.: 11:20)
  pomysł próbowała wdrożyć już nVidia, ale chyba z racji słabego zainteresowania, pomysł ma cały czas pod górkę.

  Może w jakimś niszowym zastosowaniu. Może kiedyś w przyszłości...
  Producenci próbują to wdrażać, ale ogólnie teraz podejście jest takie jak opisał Linus
  https://www.extremetech.com/...in-the-server-space


 2. @1. (autor: Mariosti | data: 18/11/19 | godz.: 15:39)
  Jakie realnie zastosowania będą sensowne na takich procesorach?
  To że "lekki" procesor arm w telefonie dobrze się w nim sprawuje wynika z masy dodatkowych akceleratorów sprzętowych które to sprawują się dobrze tylko dzięki ścisłemu powiązaniu z oprogramowaniem telefonu który z tych akceleratorów sprzętowych korzysta.

  Serwer z założenia powinien być na lata i nie powinien być zależy od oprogramowania które na nim działa.
  Lepiej mieć mocne rdzenie które sprawnie wykonają każde zadanie, a w razie lekkich zadań można zastosować overcommitment i też dobrze wykorzystać ich moc obliczeniową.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.