Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 19 listopada 2019 
    

Oficjalny debiut usługi Stadia


Autor: Wedelek | 05:14
Dziś ma miejsce oficjalny start rewolucyjnej usługi Google o nazwie Stadia. Pod tą nazwą kryje się metoda streamingu gier zakupionych w dedykowanym sklepie z opcją abonamentową. W największym skrócie działa to w ten sposób, że na komputerze domowym mamy zainstalowanego klienta gry, który pośredniczy w transmisji z zewnętrznymi serwerami na których odbywają się właściwe obliczenia związane z generowaniem grafiki, obsługą skryptów i SI przeciwników. Dzięki temu nie musimy mieć mocnego PC, a sama gra nie wymaga stosowania zabezpieczeń DRM. Potrzebujemy również stabilnego łącza internetowego z niskim pingiem, choć w tym aspekcie Stadia ma być stosunkowo mało wybredna.

W tej chwili opisywana usługa jest niedostępna w Polsce, natomiast nasi zachodni sąsiedzi mogą wybrać jeden z dwóch planów: darmowy Base oraz kosztujący 10 euro/mc Pro. W tym drugim przypadku gracze mogą liczyć na zniżki na zakup gier w sklepie Google, streaming w jakości 4K oraz dostęp do wybranych, darmowych gier. Na start będzie to Destiny 2. Niestety Stadia ma też sporo ograniczeń. Przede wszystkim biblioteka startowych gier jest relatywnie mała – nieco ponad 20 tytułów, nadal wymagany jest zakupu gier które chcemy przesyłać strumieniowo, a do tego Stadia działa jedynie na wybranych urządzeniach z Androidem i na komputerach PC.

Pewne kontrowersje wzbudzają też wypowiedzi niektórych deweloperów, którzy wprost mówią o swoich obawach dotyczących przyszłości Stadia. Chodzi o to, że Google ma w zwyczaju kasować po pewnym czasie nawet udane projekty bez podania powodu.

Poniżej lista gier które są dostępne na premierę:

1. Assassin's Creed Odyssey
2. Attack on Titan: Final Battle 2
3. Destiny 2: The Collection (available in Stadia Pro)
4. Farming Simulator 2019
5. Final Fantasy XV
6. Football Manager 2020
7. Grid 2019
8. Gylt
9. Just Dance 2020
10. Kine
11. Metro Exodus
12. Mortal Kombat 11
13. NBA 2K20
14. Rage 2
15. Rise of the Tomb Raider
16. Red Dead Redemption 2
17. Samurai Showdown (available in Stadia Pro)
18. Shadow of the Tomb Raider
19. Thumper
20. Tomb Raider 2013
21. Trials Rising
22. Wolfenstein: Youngblood 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.