Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 20 listopada 2019 
    

Centaur - ośmiordzeniowy procesor dla serwerów z koprocesorem dla SI


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 05:14
(1)
Należąca do VIA firma Centaur Technologies zaprezentowała swój pierwszy procesor x86 dla komputerów serwer z wbudowanym koprocesorem dla obliczeń związanych z uczeniem maszynowym. Zapowiedziany układ o nazwie Centaur posiada jeden rdzeń NCORE dla SI oraz osiem tradycyjnych rdzeni x86, każdy z dostępem do własnej pamięci L3 i ze wsparciem dla najnowszych instrukcji x86, w tym AVX512. W celu uzyskania wysokiej wydajności przy niskim opóźnieniu wszystkie moduły procesora zostały połączone magistralą pierścieniową z kontrolerami I/O. Wśród nich znajdziemy czterokanałowy kontroler pamięci RAM typu DDR4-3200MHz oraz 44 linie PCI-Express.

Opisywany procesor pracuje z zegarem 2,5GHz oferując wydajność 20TOPS (20 trylionów operacji SI/sekundę) przy przepustowości pamięci na poziomie 20 terabajtów/sekundę. Do jego wyprodukowania firma wykorzystuje litografię 16nm od TSMC, która pozwoliła upakować wszystkie elementy na powierzchni 195mm2. Centaur zostanie zaprezentowany podczas targów ISC East, które będą się odbywać w dniach 20-21 listopada.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. W tym 5 leciu zostaną dokonane niesamowite odkrycia. (autor: Mario1978 | data: 20/11/19 | godz.: 15:19)
    Patrząc na rozwój branży pół przewodników trzeba przyznać aż pali się pod nogami , tak szybko zaczynają wchodzić nowe rozwiązania.
    Ale ta wiadomość to dopiero petarda wśród tych wszystkich informacji.
    Produkt Cerebras widać ma ciągotki do bycia najlepszym.Już teraz swoim nowym ogromnych chipem zrobili z serwera Google przestarzałe rozwiązanie - https://www.tomshardware.com/...unches-cs-1-system


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.