Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 21 listopada 2019 
    

Czy black friday to dobry moment aby kupić komputer?


Autor: materiały partnera | 05:30
Black friday już za tydzień (29.11). Dla wielu osób najbardziej wyczekiwany dzień w roku. W teorii to właśnie wtedy każdy ma szansę nabyć nowe produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Tyczy się to w szczególności ubrań, książek, a także gier komputerowych i elektroniki. Niestety w praktyce nie jest tak słodko…
W okolicach czarnego piątku sporo osób kupuje laptopy i komputery, ciesząc się kilkudziesięcioprocentowymi obniżkami. Niestety, część sklepów próbuje nieco naginać zasady, stosując pewną niezbyt pochlebną metodę. Jaki to sposób i jak się przed nim obronić? Czy zakup komputera i laptopa w black friday ma sens?

Nieczyste zagrywki niektórych sklepówWyobraźcie sobie sytuację, w której czekacie niecierpliwie na ten szczególny dzień, jakim jest Czarny Piątek i gdy tylko dowiadujecie się o promocjach, wchodzicie na stronę sklepu, celem zakupienia wymarzonego laptopa. Już prawie klikacie "Zakup", ale waszą uwagę przykuwa cena. Pierwsza myśl w głowie - "Chyba wszystko się zgadza, -30% jest, ale jeszcze miesiąc temu był tańszy". Jak to możliwe?

To niestety nie jest fikcja literacka ani jednostkowy przypadek. Zawyżanie cen przed Black Friday to powszechny zwyczaj w naszym kraju. Sklepy robią to, by zaszokować nieostrożnych klientów rzucającymi się w oczy napisami -30%, -40%, tylko że promocyjna cena jest taka sama lub wyższa niż 3 miesiące wcześniej. Brzmi głupio? Fakt, ale niestety to prawda. Sklepy bardzo często polują na nieuważnych klientów, chcąc wyciągnąć od nich jak najwięcej pieniędzy. Co więcej, akcje takie bardzo często uchodzą płazem, gdyż albo nikt tego nie zauważy, albo sklep wykręci się jakąś wymówką.

Zakupy w Black Friday powinny sprawiać przyjemność wszystkim. W idealnym świecie ludzie dostawaliby towar po niższej cenie, a sklepy odnotowywałyby zyski w dalszym ciągu, bo choć na jednym towarze marża byłaby mniejsza, to wartość sprzedaży wszystko by zrekompensowała. Niestety w naszym kraju nie wszyscy są tacy uczciwi, dlatego koniecznie należy patrzeć sprzedawcom na ręce.

Jak wygląda cały proceder? To proste. Przez większość roku towar oferowany jest w standardowej cenie. Nagle na kilka-kilkanaście dni przed Black Friday drożeje o kilkanaście procent, tylko po to, by na wyprzedażach wrócić do ceny bazowej, ale już z dodatkowym oznaczeniem ceny promocyjnej. Ktoś, kto nie zna tej strategii i nie pilnował cen, zapewne się skusi i dokona zakupu. Właściciele sklepów tylko na to czekają.

Jak nie dać się nabrać?Na kilka miesięcy przed Black Friday należy dokładnie zastanowić się nad tym, co chcemy zakupić. Może to być laptop, części do komputera, telefon lub inne przedmioty. W kolejnym kroku trzeba wybrać kilka sklepów, które corocznie organizują wyprzedaże z okazji Czarnego Piątku i spisać ceny produktów. Później należy to powtórzyć przynajmniej jeszcze raz, w okolicach tygodnia lub dwóch przed wyprzedażową akcją. Już wtedy mogą pojawić się szokujące wyniki, a w samym dniu Black Friday może się okazać, że laptop, który chcemy kupić, jest o 100 złotych droższy, niż trzy miesiące temu.
Nie da się uniknąć podwyżek cen przez sklepy, na kilka dni przed akcją, dlatego najlepiej się zabezpieczyć i piętnować w sieci tego typu sytuacje.

Czy zakup komputera lub laptopa w Black Friday ma sens?Oczywiście, po prostu musimy zachować rozsądek i porównywać ceny w różnych sklepach (przykładowa lista sklepów do porównania cen komputerów: sklepy z komputerami na black friday). Nie ma zasady: czasem konkretny produkt będzie tańszy w sklepie A i droższy w sklepie B, natomiast inny produkt będzie tańszy w sklepie B i droższy w sklepie A. Tylko od nas zależy w którym sklepie zrobimy zakupy.

Podsumowując: black friday to dobry moment na zakup nowego sprzętu, gdyż nie wszystkie sklepy chcą nas naciągnąć, ale kupujmy uważnie. Porównując ceny w różnych sklepach, zobaczymy, których miejsc należy w przyszłości unikać, a gdzie warto kupować, wspierając bardziej uczciwego przedsiębiorcę. Black friday to naprawdę świetny moment na zaopatrzenie się w potrzebne nam rzeczy, jeśli tylko kupujemy z głową i nie dajemy złapać się na wszelkiego rodzaju promocyjne hasła, które nierzadko wprowadzają nas w błąd.

Czarny Piątek zbliża się wielkimi krokami, dlatego już za późno na to, by zapisać ceny towarów, ale jeśli ktoś bardzo czegoś potrzebuje, zapewne wie, w jakich okolicach kształtują się ceny. Teraz trzeba to tylko umiejętnie wykorzystać i cieszyć się udanymi zakupami.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.