Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 25 listopada 2019 
    

Apple i Intel wspólnie oskarżają Fortress o łamanie prawa


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 05:01
(6)
Kilka tygodni temu Intel złożył w kalifornijskim sądzie pozew przeciwko należącej do Soft Banku firmie Fortress Investment Group. Padają w nim oskarżenia o łamanie prawa i hurtowe skupowanie patentów tylko dla płynących z ich posiadania zysków w postaci tantiem od udzielanych licencji. Sam Fortress nie jest zainteresowany rozwojem posiadanych technologii ani produkcją nowych urządzeń, które by na nich bazowały. Zdaniem Chipzilli jest to jawne blokowanie rozwoju i działanie szkodzące interesom nie tylko firm z branży IT, ale i ludzkości jako ogółowi. Zdanie Intela podziela również Apple, które postanowiło wesprzeć swojego partnera biznesowego w sądowej batalii.

W rezultacie poprzedni pozew został wycofany, a następnie Apple i Intel wspólnie złożyły nowy pozew. Obejmuje on inną grupę patentów należących niegdyś do Philipsa, Huaweia, Panasonica, Seven Networks i Nokii. Jak nie trudno się domyślić zaangażowanie giganta z Cupertino nie wynika z pobudek czysto altruistycznych. Obecnie firma Tima Cooka spiera się z Fortress o bezprawne wykorzystanie szeregu praw autorskich, co może się zakończyć koniecznością zapłaty nawet 2,6 - 5,1 miliarda dolarów. Podobne cała sytuacja wygląda w przypadku Intela i w obliczu tak ogromnych sum opisywany sojusz nie powinien nikogo dziwić.

Inna sprawa, że działania Fortress Investment Group faktycznie mogą wpływać na rozwój technologii naruszając przy tym zapisane w prawie akty Shermana i Claytona, które mają zapobiegać takiej sytuacji. Obecnie Fortress udziela praw do używania całych grup licencji, z czego niektóre skupiają ponad 100 różnych patentów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Ojoj... (autor: Shamoth | data: 25/11/19 | godz.: 14:51)
  Ale jak abuszko patentowało idiotyzmy typu krzywizna koła i szarpało się z innymi podmiotami to było dobrze... Będzie beka śmiechu jak zaraz Rambus też się przyłączy...
  Może w końcu nauczą się że z Chińczykami nie ma lekko, można na nich latami pluć a oni będą potakiwać i dziękować. Problem w tym że nie są idiotami i są lepsi od Rosjan jeśli chodzi o adaptację i asymilację technologii, nowinek czy prawa...


 2. @ Shamoth (autor: Hitman | data: 25/11/19 | godz.: 16:40)
  sprawdź lepiej kto jest właścicielem soft banku expercino onetowy..

 3. Hitman, (autor: Duke Nukem PL | data: 25/11/19 | godz.: 19:16)
  płatny ekspercino. Mordulec się odezwał, przerzucając ciężar dowodu swojego bredzenia na obrońcę.
  Stuknij się w czerep, mordulcu. Teza wymaga dowodu.
  Jeśli jest dowód tezy, to teza staje się twierdzeniem prawdziwym. Z tym, że Ty nawet nie ogłosiłeś tezy. No bo co twoje oświadczenie twierdzi? Twoja babcia nie jest owcą? :P


 4. kretynskie pole tematu (autor: henrix343 | data: 25/11/19 | godz.: 22:09)
  Hahahah jak kali ukrasc krowe to dobrze, a jak kalemu ukrasc to zle.

  Albo patenty istnieja i ich przestrzegamy (w dupe dostaja userzy) albo nie istnieja i niech wygra tak jak w przyrodzie bardziej pomyslowy i pracowity a nie "nalezy MISIE".

  Wyobrazacie sobie jaki bylby rozwoj ludzkosci gdy opatentowano wskrzeszanie ognia albo kolo?

  Czy my mozemy innych opozniac kretynskim prawem ale na nas ma ono nie dzialac :)


 5. @ Duke Nukem PL (autor: Hitman | data: 26/11/19 | godz.: 08:20)
  Obrońca z urzędu czy alter ego..? W dodatku prymityw rządasz ode mnie oczywistego dowodu a głoszącemu tezę poprzednią dajesz prawo do głoszenia niesprawdzonych bzdur. Gratuluje eurydyto logiki Kalego.

 6. jak na intela (autor: pawel1207 | data: 28/11/19 | godz.: 02:52)
  i apple stwierdzenie i powod zaskakujacy ale prawdziwy i nie spsob nie przynac im racji z jednym wyjatkiem ze sami stosuja podobne zabiegi ...aczkolwiek zgadzam sie z tym ze takie firmy powinny byc owych patentow pozbawione..

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.