Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 27 listopada 2019 
    

Dlaczego warto rozważyć korzystanie z VPN?


Autor: materiały partnera | 05:10
(1)
Coraz więcej internautów jest świadomych zagrożeń, które czyhają w internecie. Nie tylko mowa tu o wirusach, czy trojanach, przed którym już nauczyliśmy się bronić. W obecnych czasach największym zagrożeniem dla internauty jest kradzież lub nadużycie jego danych wrażliwych jak np. loginów do rachunków bankowych lub kart kredytowych. Dodatkowo, coraz częściej słyszymy negatywne opinie o znanych portalach społecznościowych, które bardzo chętnie analizują wszystkie informacje, które w nich zamieszczamy. Jak prawidłowo chronić swoje dane?

Jest kilka sposobów - dla większości internautów takie pojęcie jak firewall, czy antywirus to już raczej codzienność. Programy, które chronią dany komputer przed złośliwym oprogramowaniem są już stałym elementem ‘wyposażenia’ każdego komputera. Wraz ze zwiększeniem naszej aktywności w sieci zmianie uległy też zagrożenia z tą aktywnością związane. Obecnie największymi zagrożeniami, na które musi uważać nowoczesny internauta to kradzież danych osobistych oraz dokonywanie nieautoryzowanych czynności za ich pomocą. Z pomocą przyjdzie nam również połączenie VPN, czyli Wirtualna Sieć Prywatna.Prywatność w sieci - czy znane firmy naruszają naszą prywatność?Niestety, ale bez odpowiednich zabezpieczeń - nie jesteśmy anonimowi w internecie. Znane portale społecznościowe takie jak Facebook, czy Instagram opracowały do perfekcji długie i niechętnie czytane regulaminy korzystania z serwisów (z których niegdyś słynęli operatorzy GSM), które zapewniają twórcom bardzo duży dostęp do naszych żyć w internecie. Przykładem głośnej sprawy jest Facebook Messenger, który podsłuchuje rozmowy tak, aby móc lepiej targetować swoje messengerowe reklamy kontekstowe. Życie na podsłuchu? Trochę tak.

Co robić, aby być bezpiecznym w internecie?Najpopularniejszym sposobem jest korzystanie z VPNa, czyli wirtualnej, prywatnej sieci. W prostych słowach, jest to sieć do której tylko my możemy się zalogować, dzięki czemu możemy korzystać z internetu otoczeni coś jakby “bezpiecznym tunelem”, który chroni nas w czasie surfowania po internecie. W ten oto sposób, możemy być bezpieczny o dane naszych kart kredytowych, loginy do banku, lub dane osobiste, które mogą służyć np. do wzięcia pożyczki na nasz dowód osobisty. Ryzyko wyłudzenia naszych danych jest o wiele większe, jeśli korzystamy często z publicznych sieci Wi-Fi, które są dostępne np. na lotniskach, dworcach kolejowych lub w galeriach handlowych. Ci, którym wyjątkowo zależy na dobrej zdolności kredytowej, powinni czytać uważnie i rozważyć kupno VPNa :)

Czy VPN pozwala być anonimowym w internecie?Tak, dzięki niemu możemy ze spokojem korzystać z sieci bez obaw o to, że ktoś może nas podglądać, lub analizować naszą czynności bez naszej wiedzy i zgody. Jedną z najcenniejszych funkcjonalności VPN jest możliwość nadawania użytkownikowi dowolnego adresu IP. Internauci np. z Chin, będą mogli dzięki temu omijać cenzurę internetu nałożoną przez Chiński rząd.. W związku z tym, jeśli ktoś z Was ma stuprocentowego zaufania do swojego rządu to VPN będzie dobrym środkiem zapobiegawczym :)

PodsumowanieInternet od czasu statycznych stron www przeglądanych za pomocą wczesnych wersji Internet Explorera lub Netscape’a uległ znaczącej transformacji. “Sufrowanie” przestało być tylko kilkugodzinnym zajęciem wyłącznie dla rozrywki. Teraz, kupujemy ubrania, rezerwujemy wakacje, oglądamy seriale oraz słuchamy muzyki. Większości z nas ciężko sobie wyobrazić przejście przez cały dzień bez dobrodziejstw płynących z internetu. Nie mniej, wraz z rozwojem tego medium również zwiększyły się niebezpieczeństwa i ryzyka związane z obecnością w internecie. Dlatego radzimy poświęcić kilka dodatkowych chwil na zapoznanie się z narzędziami, które zapewnią nam spokojne i bezproblemowe korzystanie z internetu :)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Nauczycie sie wreszcie ? (autor: biuro74 | data: 27/11/19 | godz.: 16:33)
    kraj Chiny (duza litera), ale chiński rząd (mala litera).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.