Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 28 listopada 2019 
    

Intel sprzedaje dział urządzeń dla Inteligentnego domu i prezentuje interfejs EMIB


Autor: Wedelek | źródło: Bloomberg | 05:29
Jak donosi Bloomberg Intel szuka nabywców na swój dział rozwiązań dla Inteligentnego Domu. Chipzilla chce go sprzedać innej firmie, a uzyskany zysk przekierować na inne projekty. Wspomniany dział wygenerował w ubiegłym roku sprzedaż na poziomie około 450 milionów dolarów, pochłaniając przez lata mnóstwo środków na rozwój. Jest to element szerszej strategii w ramach której Intel pozbywa się nisko rentownych przedsięwzięć. W jej ramach Chipzilla sprzedała niedawno dział modemów firmie Apple za kwotę miliarda dolarów.

Dla kontrastu dużo środków idzie w rozwój układów scalonych. Mowa między innymi o GPU, oraz prezentowanym ostatnio interfejsie EMIB (Embedded Multi-Die Interconnect Bridge), który ma zapewnić transfery na poziomie kilku gigabajtów na sekundę. Połączy on ze sobą kilka modułów umieszczonych na jednej płytce PCB, zajmując przy tym podobną powierzchnię co ziarno ryżu.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.