Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 2 grudnia 2019 
    

Najnowsze statystyki sprzedaży CPU w Mindfactory


Autor: Zbyszek | źródło: Mindfactory | 06:20
(16)
Jak co miesiąc w sieci pojawił się najnowszy raport prezentujący wyniki sprzedaży procesorów Intela i AMD w niemieckim sklepie Mindfactory. W listopadzie, piąty miesiąc z rzędu klienci Mindfactory zdecydowanie częściej wybierali procesory AMD aniżeli procesory Intela, a dużą popularnością cieszyły się najnowsze Ryzeny 3. generacji. Sumarycznie sprzedaż CPU AMD była 5 razy większa aniżeli procesorów Intela, i wyniosła około 26 000 sztuk - 82 procent ogólnej sprzedaży CPU w tym sklepie. Sprzedaż CPU Intela wyniosła około 5500 sztuk, co stanowi 18 procent sprzedaży.

W porównaniu do października, sprzedaż CPU w tym sklepie wyraźnie wzrosła - co można powiązać z nadchodzącą gwiazką i okresem przedświatecznych zakupów, a zdecydowanie większą część ze wzrostu sprzedaży skosumowała firma AMD, powiększając sprzedaż z około 18 000 do 26 000 sztuk CPU, podczas gdy sprzedż CPU Intela wzrosła z około 5000 sztuk w październiku do 5500 sztuk w listopadzie.

Przełożyło się to na wzrost wpływów ze sprzedaży CPU AMD - 77 procent sumy pieniędzy zapłaconej za procesory to wpłaty za zakupione procesory AMD, a 23 procent to wpłaty za zakupione procesory Intela, podczas gdy w październiku 73 procent sumy zapłaconej za procesory było wpłatami za zakupione procesory AMD.(kliknij, aby powiększyć)

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Nie wierzę w te statystyki albo mamy do czynienia z rozdwojeniem jaźni. (autor: Mario1978 | data: 2/12/19 | godz.: 10:05)
  Jakbyśmy mieli teraz porównywać sprzedaż CPU AMD i CPU patrząc na same wpisy na różnych portalach poruszających te tematy to mielibyśmy remis bo jest tyle samo zwolenników produktów AMD i Intel.To i tak dużo bo do nie dawna AMD tutaj nie istniało.
  Jednak coś musi być na rzeczy porównując różne statystyki sprzedaży.Czyli co , oferta Intela staje się Buldożerem tych czasów.Chętnych znajdą jak kiedyś AMD na Buldożera.
  Statystyka sprzedaży CPU na terenie EU też jest nie bywała patrząc na Top-10 CPU:
  https://geizhals.eu/?o=4


 2. @Mario1978 (autor: Qjanusz | data: 2/12/19 | godz.: 12:54)
  gównoburza w komentach jest tylko, albo wręcz aż gównoburzą i niczym więcej.
  Buldożer był beznadziejnie zły, w czasach gdy Intel nie miał konkurencji.
  Teraz Intel ma dobre procki, tyle że AMD ma wcale nie gorsze. Ot taka różnica.


 3. To jest jasne (autor: Hamsterek | data: 2/12/19 | godz.: 13:17)
  Intel tonie.

 4. Ad 3 (autor: OSTVegeta | data: 2/12/19 | godz.: 14:25)
  Jeszcze nie. Intel ma umowy na dostawy sprzętu OEM. Jak sprzedawcy OEM zaczną się przestawiać na AMD, wówczas można mówić o tym, że Intel tonie.
  Po popularności Ryzenów na Amazonie (9/10 top sell procków AMD) widać, że jest świadomość klientów. Teraz czas na świadomość sprzedawców w sklepach typu nie dla idiotów, którzy wciskają zasadę - Panie tylko Intel.


 5. Intel nie tonie (autor: Sony Vaio Zamiatajo | data: 2/12/19 | godz.: 14:53)
  wprawdzie dostaje bęcki,może się z tego otrząśnie ale zajmie mu to trochę czasu.CPU to nie jest jedyny ich model biznesowy.Chwilowa niedyspozycja nie odzwierciedla statystyk,gdzie Intel sprzedaje całkiem nieźle

 6. @Sony (autor: lavka | data: 2/12/19 | godz.: 15:19)
  Piekło zamarzło , Sony napisał coś z sensem i bez uprzedzeń :)

 7. @6. (autor: krzysiozboj | data: 2/12/19 | godz.: 15:59)
  nie ma takiej mozliwosci, sony takich herezji by nie napisał, musi mieć albo włam na konto, albo ktos się pod niego podszywa ;)

  A tak poważniej - taj jak pisze sony, Intel to nie tylko CPU, to po pierwsze, a po drugie wcześniej czy póxniej obudzi się i tutaj. A dla AMD (a bardziej dla nas), 2-3 lata prosperity wyjdzie tylko na zdrowie.


 8. ze statystyka sie nie dyskutuje (autor: pawel1207 | data: 2/12/19 | godz.: 16:08)
  widac wyraznie co indywidualni klijenci kupuja w sumie cieszy bo intelina bedzie musiala powyciagac pewne rzeczy z szuflad przeprojektowac i wdrozyc i skoncza sie na jakis czas 3 % wzrosty wydajnosci na generacje a amd przez jakis czas tez bedzie musialo sie spusczac nad rynkiem no chyba ze intel znowu da dotacje to przychamuja :D

 9. Mario1978, bajdurzysz (autor: komisarz | data: 2/12/19 | godz.: 17:14)
  papatrz na jakikolwiek watek - swietow fanbojow amd, 5 dyskutuje sami ze sona..

 10. Bardzo mnie to cieszy. (autor: Kenjiro | data: 2/12/19 | godz.: 19:07)
  Świadomość klienta prywatnego przekłada się na świadomość klienta biznesowego, który zaczyna wymagać, aby mógł kupić np. notebooka czy thin-clienta z procesorem AMD.
  Efekty będą długofalowe, za kilka lat będzie je widać.


 11. @all (autor: rookie | data: 2/12/19 | godz.: 19:45)
  AMD zawsze miało lepszy stosunek ceny do wydajności w low endzie a teraz mają ofertę top z lepszą relacją cena do wydajność. Nie ma miejsca dla intela bo ten ostatni nie zacznie sprzedawać pentiumow 4core za 50 USD...

 12. AMD (autor: Conan Barbarian | data: 2/12/19 | godz.: 20:50)
  Dzięki AMD rynek PC dosłownie eksplodował a już zamierał za sprawą SHInTela.

 13. @Kenjiro (autor: Marek1981 | data: 3/12/19 | godz.: 09:04)
  Ludzie nie mają wpływu na co kupuje się w korporacjach. Dlatego intel tak dobrze stoi. Tutaj zależy od wybierających sprzęt oraz z dostępności. To też dlatego u nas weszły PC na podzespołach AMD (nikt nie chciał czekać 3mc, a już tak bywało). W dodatku w analizach na dużych xls procki mobilne Intela się wykładają (potwierdzone w serwisie Della i HP) bo mają problem z zajętością pamięci > 8GB. Teraz analitycy siedzą na 2700u (w dodatku jeszcze mają stacje robocze).

 14. 9-- (autor: Mario1978 | data: 3/12/19 | godz.: 10:07)
  Staram się wyciągać wnioski z tego co ludzi piszą a czytam nawet te fejkowe wpisy.To pokazuje jak ludzie się zatracili i dlaczego Chiny jako pierwsze chcą wprowadzić do swoich przepisów "kłamstwo" jako przestępstwo.Są ludzie , którzy żyją wśród nas a wystarczy im tylko przeczytać kilka komentarzy na temat produktu czy usługi i jak są dobrze oceniane to inne testy już się nie liczą.
  Wiele razy poruszałem temat opłacalności produkcji bo obecnie na świecie jest najważniejsza energooszczędność a potem cena zaś wydajność dopiero następna.
  Gdybym mieszkał w Stanach Zjednoczonych wspierał bym mocno gospodarkę swojego kraju kupując produkty z tego kraju ale ten kraj zupełnie mnie nie interesuje.Kiedyś wylosowałem Zieloną Kartę i jakoś nie miałem nawet chęci na wyjazd.Trump jest takim samolubem i robi wszystko dobre dla swojego kraju dlatego na Ziemi jest potrzebny przywódca wszystkich ludzi a nie tylko wybranych krajów jednak do tego długa droga.AMD od dawna swoimi cenami nie pasuje aż to polityki cenowej kraju pochodzenia dlatego ma mój głos.Każdy ma wolną wolę więc kto nie zwraca uwagi na takie szczegóły jak przepłacanie za produkt to i tak go więcej nie interesuje , nawet ochrona środowiska.
  Intel dalej by rządził i AMD by tego nie zmieniło gdyby rynek nie zmierzał do wykorzystania całej mocy układu ale to nie doczekanie.
  Kiedyś dojdzie do sytuacji , że obecnych procków Intela nie będzie można używać ponieważ logowanie na konta bankowe to uniemożliwi.Po prostu obecna architektura ma problem tak duży z bezpieczeństwem osób je używających , że będzie to oznaczało złamanie reguł bezpieczeństwa.
  Nie trzeba bronić żadnej strony bo obydwie firmy są Amerykańskie ale AMD zawarł zbyt dużo sojuszy by zniknąć z rynku.Intel dla firm zewnętrznych jest tym nie potrzebnym ogniwem.
  Obecnie Intel dlatego jeszcze nie utonął bo oprogramowanie najlepiej czuje się w ich towarzystwie.Wielkie firmy zamawiające spore ilości Hardware mające swoich programistów i tak zaczną korzystać z usług AMD bo oprogramowanie Intela im nie potrzebne z powodów oczywistych.Taki Huawei dlaczego chce dawać kod źródłowy swojego sprzętu ? Nie bo tak mu się podoba ale by pokazać , że nie ma tam ukrytych opcji "podglądania".Jeżeli obecnie gdy oprogramowanie jest w dalszym ciągu za Intelem to AMD potrafi wygrywać to co się stanie gdy chociaż w równym stopniu obydwa produkty będą zoptymalizowane?
  Już nie biorę pod uwagę faktu gdy software będzie lepiej się czuł z CPU AMD bo tutaj Intel miał by potężny zawał.
  Teraz wystarczy czekać spokojnie na przyszły rok bo Intel myślał , że Ice Lake jest nie do przeskoczenia tak się z nim obnosząc na rynku mobilnym bo tylko tyle może obecnie zrobić.A przecież Zen 3 już przed Nami i AMD nie omieszka pokazać go na początku 2020 roku.
  Już widać jakieś przecieki , że AMD chce w mainstream wcisnąć Zen 3 z I/0 + 3 puzzle z 16 wątkami każdy a Epyc 3 ma dostać I/0 + 12 puzzli z 16 wątkami każdy.Teraz trzeba czekać czy jednak Intel nie będzie teoretycznie wydawał swoich CPU na desktop bo oni muszą bronić rynku serwerów.Zobaczymy także czy wiara Intela w swoją potęgę to tylko mrzonki , które zakończą ich karierę w zarabianiu kasy na procesorach opartych na architekturze x86.Tutaj trzeba poczekać na to co udało się stworzyć z głównymi inżynierami panu J.K.


 15. Świetne testy przeprowadza techgage. (autor: Mario1978 | data: 3/12/19 | godz.: 10:32)
  Oni wiedzą co i jak dlatego można zobaczyć różnice w optymalizacji na dany procesor oraz wykorzystywane technologie do przyśpieszania , niektórych operacji.
  Obecnie przez postęp w miniaturyzacji AMD nie musi dawać nam wzrostów wydajności 5% na Watt jak robił to Intel bo przez zwiększenie pamięci podręcznej osiągają niewymierne efekty.
  Jeżeli konsole nowej generacji mają szybko generować świat i będzie on bardziej szczegółowy to nie ma tu miejsca na kompromisy.Mówi się , że Sony może skorzystać z własnego projektu ReRAM ale Samsung przecież jest istotnie z przodu w dziedzinie nieulotnych pamięci nie wymagających odświeżania.
  Wyścig nowych generacji dopiero się zacznie bo w ciągu 5 lat nastąpi zbyt duży postęp.Ten test pokazuje dlaczego obecna architektura Intela się skończyła i jaki ma potencjał samo Zen 2 a przecież po pojawieniu się Zen 3 już będzie tylko starą generacją.
  https://techgage.com/...er%203970X%20&%203960X)


 16. @2. (autor: Mariosti | data: 3/12/19 | godz.: 15:23)
  Owszem, Bulldozer w czasach i7-2700k był kiepski, nawet w porównianiu do i5-2500k... ale dzisiaj sytuacja się odwróciła bo Sandy Bridge mocno spowolniły łatki bezpieczeństwa w systemach operacyjnych, a jednocześnie 8 wątków bulldozera zaczęło być znacznie lepiej wykorzystywanych.

  Nie jest to poziom nowoczesnych procesorów oczywiście, ale całkiem komfortowo się korzysta z bulldozera pod Win10.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.