Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 2 grudnia 2019 
    

Przyszłe ekrany z Nvidia G-Sync będą kompatybilne z Radeonami


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 05:59
(2)
Technika Nvidia G-Sync, od momentu jej pojawienia się nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Rozwiązanie polega na dostosowaniu optymalnego współczynnika odświeżania monitora do możliwości karty graficznej. Niestety G-Sync działa wyłącznie na kartach Nvidia, i wymaga specjalnych certyfikowanych przez Nvidia wyświetlaczy, których cena nie jest niska. W opozycji do tego rozwiązania stoi technika AMD FreeSyc i bazujący na niej otwarty standard VESA VRR (Variable Refresh Rate)- a monitory zgodne z tymi standardami są znacząco tańsze od ekranów kompatybilnych z G-Sync.

W efekcie Nvidia zdecydowała się kilka miesięcy temu na dodanie do GeForce’ów wsparcia dla VESA VRR, umożliwiając tym samym posiadaczom kart GeForce kupno tańszego monitora z funkcją sychnronizaci częstotliwości odświeżania.

Teraz producent GeForce’ów poszedł o krok dalej, i zapowiedział, że przyszłe wersje monitorów z G-Sync będą mogłby współpracować z kartami graficznymi zgodnymi z VESA VRR. Oznacza to, że będą one współpracować nie tylko z GeForce’ami, ale i z konkurencyjnymi Radeonami.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Jeżeli monitor z G-Sync będzie droższy tylko o 100złotych (autor: Mario1978 | data: 2/12/19 | godz.: 14:05)
    od takiego samego monitora bez G-Sync to z miłą chęcią kiedyś skorzystam.W przeciwnym razie 'level-up' pozostawiam fanom Nvidia G-Sync.

  2. @01 (autor: ligand17 | data: 3/12/19 | godz.: 11:01)
    Przecież już teraz są monitory z FreeSync, równocześnie kompatybilne z G-Sync nawet bez modułu sprzętowego...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.