Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 2 grudnia 2019 
    

Na co zwrócić uwagę wybierając internet do domu?


Autor: materiały partnera | 06:15
Szybkość to nie jedyny parametr, na który trzeba zwrócić uwagę wybierając internet do domu lub mieszkania. Wobec coraz większej liczby ofert kluczowa jest również analiza innych parametrów.
To efekt rosnącej konkurencji na rynku operatorów internetu. W sytuacji, gdy dostęp do sieci zapewniają zarówno duże firmy telekomunikacyjne jak i lokalne kablówki analiza ofert nabiera szczególnego znaczenia. Które parametry sieci i właśnie propozycji od dostawców można uznać za kluczowe?
Szybkość łącza to obecnie fundament

Trudno oczywiście rozpatrywać umowy na internet przez inny pryzmat niż szybkość działania sieci. W realiach, w których z łącza domowego korzysta jednocześnie kilku użytkowników, warto zadbać o ponadprzeciętne parametry. To tym ważniejsze, że - o czym często zapominamy - coraz odważniej w naszą rzeczywistość wkracza IoT. Pod tajemniczym skrótem kryje się przyszłość i hasło Internet of Things - Internet Rzeczy. Lodówka korzystająca z WiFi, system rolet zamykających się na skutek impulsu z sieci czy telewizor używający na co dzień możliwości światłowodu - to już standard. W efekcie szybkość łącza jakie znamy z przeszłości dziś może już nie starczać - warto kierować się tu zasadą, że im szybszy internet, tym większy spokój domowników. Pułapy 500 Mb/s do 1 Gb/s nie są wcale niczym nadzwyczajnym - to już raczej poziom, który po prostu starczy do swobodnego funkcjonowania na wielu płaszczyznach bez obaw o irytujące problemy techniczne.

Cena za internet nie musi być wysokaOprócz kwestii szybkości sieci niemniej istotna pozostaje cena za usługi internetowe. Wobec dużej rozpiętości ofert i promocji zapewnianych regularnie przez operatorów, szczególnie istotne staje się porównanie warunków oraz opłat. - Warto zwrócić uwagę np. na kwestię realnej ceny. Bywa tak, że operatorzy zapewniają promocyjne i bezpłatne miesiące w abonamencie. W efekcie obniża to rzeczywistą cenę w skali roku - mówi Paweł Rzekanowski, szef e-marketingu porównywarki usług telekomunikacyjnych Pan Wybierak.

Taka analiza może mieć spore znaczenie, bo np. w przypadku trzech miesięcy za darmo, cena za światłowód może mieć realnie inny pułap cenowy niż oficjalna kwota miesięczna podawana w prospektach reklamowych.

Marka i pozycja dostawcy internetu


Coraz ważniejsza z punktu widzenia odbiorców internetu jest gwarancja, że sieć działać będzie bez zarzutu. Przesyłając coraz większe pliki i funkcjonując często w systemie telepracy, stabilny szybki internet staje się fundamentem, bez którego trudno funkcjonować zarówno w rytmie domowych obowiązków jak i codzienności zawodowej. Warto więc sprawdzić opinie o dostawcach internetu - w ten sposób można sprawdzić, czy atrakcyjna oferta mało znanej firmy nie jest obarczona ryzykiem kłopotów technicznych.

Gratisy i pakiety od firmyTo punkt ostatni, co jednak nie ozacza, że najmniej istotny. Coraz częściej operatorzy zapewniają szerokie pakiety telekomunikacyjne, w których internet - np. światłowód - jest tylko elementem szerszego zestawienia usług. Warto więc sprawdzić, czy cena internetu nie będzie np. korzystniejsza, jeśli nie zostanie powiązana z sygnałem telewizji kablowej lub telefonią komórkową. Realną cenę usług internetowych mogą obniżyć też gratisy zapewniane przez operatorów. Modem WiFi czy ochrona antywirusowa to dziś elementy, którymi operatorzy chętnie kuszą klientów zastanawiających się nad wyborem dostawcy internetu.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.