Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 3 grudnia 2019 
    

Apple kupiło dział modemów od Intela wraz z patentami i pracownikami


Autor: Zbyszek | źródło: Apple | 13:14
(2)
Firma Apple poinformowała o finalizacji ogłoszonej w lipcu transakcji zakupu od Intela działu modemów 4G / 5G wraz z patentami i pracownikami. W ramach transakcji, za kwotę 1 mld. dolarów Apple przejęło od Intela jego dział modemów, wraz z pulą 17 tysięcy patentów, wyposażeniem niezbędnym do produkcji modemów oraz pracownikami w liczbie około 2 tysięcy 200 osób. Transakcja uważana jest za wygraną Apple i wielką porażkę Intela - dział modemów do łączności komórkowej trafił w ręce Intela w 2011 roku na mocy umowy podpisanej z Infineon Technologies. Niebiescy zapłacili wtedy za niego 1,4 miliarda dolarów i od tego czasu dość intensywnie wydawali kolejne miliony dolarów na badania i rozwój.

Niestety nie wiadomo dlaczego Intelowi nie udało się opracować modemów konkurencyjnych wobec produktów innych wytwórców, i jak widać inwestycja w zakup działu modemów od Infineon Technologies zakończyła się dla niego klęską.

Natomiast Apple było bardzo zmotywowane, aby odkupić dział modemów od Intela, ponieważ jego stosunki z firmą Qualcomm nie są najlepsze. Jakiś czas temu obie firmy weszły ze sobą w spór licencyjny, wygrany ostatecznie przez Qualcomma, na rzecz któego Apple musi teraz wnosić wysokie opłaty licencyjne za używane w swoich urządzeniach rozwiązania z dziedziny łączności bezprzewodowej. Co gorsza, po porażce Intela w opracowaniu modemu 5G Apple chcąc-niechcąc musiało skorzystać z modemów 5G od Qualcomm.

W efekcie Apple planuje docelowo uniezależnić się od swego obecnego partnera i opracować własne modemy 5G, za zakup działu modemów od Intela ma przyspieszyć ten proces. Innymi słowy, Apple zamierza wzmocnić dział swoimi inżynierami i dokończyć to, co nie udało się Intelowi.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. A myslalem (autor: biuro74 | data: 3/12/19 | godz.: 20:07)
    ze handel ludzmi jest zabroniony.

  2. Od kiedy rabstwo stalo sie norma ? (autor: VP11 | data: 4/12/19 | godz.: 09:07)
    "Firmy Apple poinformowała o finalizacji ogłoszonej w lipcu transakcji zakupu od Intela działu modemów 4G / 5G wraz z patentami i pracownikami. W ramach transakcji, za kwotę 1 mld. dolarów Apple przejęło od Intela jego dział modemów, wraz z pulą 17 tysięcy patentów, wyposażeniem niezbędnym do produkcji modemów oraz pracownikami w liczbie około 2 tysięcy 200 osób."


    Firmy Apple ... zakupu od Intela ... wraz z patentami i pracownikami.

    Kurde czytajcie co piszecie.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.