Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 3 grudnia 2019 
    

Chipset AMD X670 nie będzie już własną konstrukcją AMD


Autor: Zbyszek | źródło: MyDrivers | 12:34
Podczas gdy chipsety X370 i X470 dedykowane Ryzenom 1. i 2. generacji zostały zaprojektowane przez firmę trzecią na zlecenie AMD, najnowszy chipset X570 jest w całości dziełem inżynierów AMD. Producent zdecydował się na jego zaprojektowanie, ponieważ inni wytwórcy nie byli jeszcze gotowi do opracowania chipsetu zgodnego z magistralą PCI-Express 4.0. Faktycznie X570 jest natomiast zmodyfikowaną wersją rdzenia I/O (cIOD) stosowanego także w procesorach Ryzen, czego konsekwencją jest to, że zawiera dużo tranzystorów i ma wyższy pobór energii od swoich poprzedników.

Według portalu MyDrivers, powołującego się na własne źródła u wytwórców płyt głównych, sytuacja znów zmeni się wraz z premierą chipsetu X670, dedykowanego przyszłym Ryzenom 4. generacji. Chipset ten podobnie jak wcześniejsze X370 i X470 ma być zaprojektowany na zlecenie AMD przez innego producenta. Ma też pobierać mniejsze ilości energii elektrycznej w związku z tym, że nie będąc kopią rdzenia I/O (cIOD) w swojej strukturze krzemowej będzie posiadał tylko niezbędne elementy. 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.