Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 4 grudnia 2019 
    

Intel wybiera się na zakupy i chce kupić Habana Labs


Autor: Zbyszek | źródło: Calcalist | 12:24
(1)
Po sprzedaży swojego działu modemów 5G, Intel zamierza wykorzystać uzyskany w ten sposób 1 miliard dolarów na nową inwestycję. Krzemowy gigant zainwestował jakiś czas temu zgromadzone środki w zakup m.in. Mobileye i Nervana, dywersyfikując swój zakres działania o układy scalone dedykowane sztucznej inteligencji oraz samochodom autonomicznym. Kolejnym celem Intela ma być Habana Labs, izraelska firma założona w 2016 roku, zajmująca się projektowaniem układów scalonych przeznaczonych do zadań związanych z uczeniem maszynowym. Jej zakup miałby pomóc Intelowi rozwijać swoje techniki związane z tą dziedziną i szeroko pojętą sztuczną inteligencją.

Habana Labs została założona 3 lata temu przez izraelskiego inwestora Avigdora Willenza, który jest także właścicielem Galileo Technologies i Annapurna Labs.

Przypomnijmy, że na początku tego roku Intel zamierzał kupić inną izraelską firmę - Mellanox Technology - zajmującą się produkcją urządzeń infrastruktury telekomunikacyjnej. Jej zakup miał pozwolić Intelowi na podjęcie rywalizacji w sektorze sieci 5G, ale ostatecznie Mellanox Technology została kupiona przez Nvidia, a po kilku miesiącach Intel ogłosił wycofanie się z dalszych prac nad modemami dla sieci 5G, finalnie sprzedając zajmujący się ich opracowaniem dział do Apple.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Niestety obecnie najwięksi fachowcy mieszkają (autor: Mario1978 | data: 4/12/19 | godz.: 12:50)
    w Korei Południowej , Japonii , Chinach czy Tajwanie.Różnicy wiedzy , wyobraźni oraz zasięgowi nie da się tak po prostu przeskoczyć.Na przykład Korea Południowa na obecną swoją pozycję pracowała sporo czasu nawet dłużej niż wprowadzenie stanu wojennego i zasłużyli na to.Rozumiem poświęcenie się dla dobra ogółu ale to trzeba mieć samodyscyplinę na najwyższym poziomie.Myślę , że to samo robili w Chinach , Japonii czy Tajwanie.Intel dalej w Izraelu szuka najlepszych a przecież gdy minie kilka lat przewaga technologiczna tej części Azji jeszcze bardziej się uwidoczni.Pozostaje tylko mieć nadzieję , że firmy te nie będą kosić tyle kasy za swoje wyprodukowane pomysły jak robi to większość Amerykańskich korporacji.
    Najlepsze w tym wszystkich patrząc na patenty , które przywłaszczają sobie firmy a zostały tak na prawdę znalezione przez człowieka.Przez wiele lat ludzie różnej narodowości pracowali w firmach Amerykańskich a wszystkie wynalazki zostały przywłaszczone przez korporacje a nie rodzinę takiego wynalazcy.
    W 2020 roku zaczniemy pewnie licytowanie czy Apple zacznie się interesować wykupieniem Intela.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.