Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 4 grudnia 2019 
    

Huawei rezygnuje ze stosowania komponentów od amerykańskich firm


Autor: Zbyszek | źródło: The Wall Street Journal | 18:21
(7)
Napięte stosunki pomiędzy Huawei a rządem Stanów Zjednoczonych, wywołane oskarżeniem chińskiego producenta o szpiegostwo na rzecz rządu swojego kraju, mają swoje daleko idące konsekwencje. Mimo, iż Huawei jakiś czas temu został przez Departament Handlu USA wykreślony z tzw. czarnej listy, to stara się przekłuć całe zamieszanie w sukces, a także odgryźć się amerykanom. Jednym z pierwszych przejawów tego było rozpoczęcie prac nad systemem Harmony OS, który za jakiś czas ma spróbować zagrozić dzisiejszej pozycji Androida. Teraz okazuje się, że w swojej elektronice Huawei zamierza całkowicie zaprzestać stosowania komponentów pochodzących od amerykańskich firm.

Okazuje się, że już wydany niedawno flagowy smartfon Mate 30 Pro nie zawiera ani jednego podzespołu dostarczonego przez producenta z USA. Potwierdziły to firmy iFixit i Tech Insights, specjalizujące się w rozkręcaniu debiutujących modeli smartfonów i tabletów, celem sprawdzenia jakie posiadają komponenty.

Według The Wall Street Journal, to nie jednorazowy przypadek ale stały trend, w wyniku którego wszystkie urządzenia produkowane przez Huawei nie będą w ogóle korzystać z komponentów pochodzących od amerykańskich firm. Ciekawe, czy dotyczyć to będzie tylko urządzeń mobilnych, czy całej elektroniki wytwarzanej przez Huawei.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Fajnie , że mamy tu do czynienia także z Europejskim akcentem. (autor: Mario1978 | data: 4/12/19 | godz.: 18:54)
  Jedna z części jest produkowane przez NXP Holenderskie a tak mamy coś od Tajwańczyków , Japończyków , Koreańczyków z Południa oraz Chińczyków.
  Ale szef Amerykanów wie co robi więc dobrze jak Europa nie popełni tego błędu.Jakbym nie żył w Europie to bym się nawet tym nie interesował.
  Ja bym się cieszył jakby Europa przez to stała się ważniejszym partnerem biznesowym niż USA bo kryzys do Stanów Zjednoczonych już się zbliża.To nie wina takich krajów jak Tajwan , Chiny , Japonia czy Korea Południowa , że ludzie tak poświęcają się jako jednostki dla lepszego jutro swojego kraju.
  Szkoda mi tylko AMD bo musi słuchać się swojego kraju a więc też na tym ucierpi.


 2. AMD (autor: Conan Barbarian | data: 4/12/19 | godz.: 20:35)
  Szefowa AMD już dawno wysłała co trzeba do Chin i tym razem Intel oberwie z dwururki. Z tym, że drugi raz za kilka lat, gdy chińskie faby zaleją świat tanimi procami, ssd-kami i ddr-kami.

 3. :D::D:D (autor: pawel1207 | data: 5/12/19 | godz.: 02:23)
  wy obaj to powinniscie jakas ksiazke fantasy napisac :D.

 4. pawel1207 (autor: Markizy | data: 5/12/19 | godz.: 09:58)
  fantazja ich ponosi to fakt, ale przy obecnym podejściu do rozwoju w stanach zjednoczonych ich dominacja technologiczna się skończy w nie odległej przyszłości.

  A główna przyczyna to będzie kwestia patentów które hamują rozwój w krajach które je respektują oraz spadek wartości $ poprzez spadek jego wartości jako waluty rezerwowej i waluty w której wykonuje się wymianę handlową.

  Już dziś koponentów wyprodukowanych do komputera w USA to ze świeca można szukać. Chyba tylko układy intela i to nie wszystkich. 5. błędy (autor: Remedy | data: 5/12/19 | godz.: 18:02)
  Nie przekłuć coś tylko przekuć i Amerykanom piszemy z wielkiej litery jak wszystkie narodowości poza ruskami, to zawsze z małej.

 6. idiotyczne poloe tematu (autor: henrix343 | data: 5/12/19 | godz.: 21:38)
  Ha co to za roznica czy harmony OS, czy android czy mac OS, do poki normalny linux nie pojdzie na telefonie, to nigdy zadnego szpiegoida nie kupie.

  Jak ktos jest na tyle dorny aby przestzegac patentow i placic podatki - czyli dawac sie robic w kakolo milosciwie nam panujacym to nie powinnos ie kupowac jego produktow.

  @remedii wez udzielaj sie z profesorem Bralczykiem a jak nei amsz nic ciekawego do powiedzenia to nie pisz.


 7. henrix343 (autor: Remedy | data: 5/12/19 | godz.: 22:00)
  Czy możesz nie wystawiać tak przygnębiającej oceny polskiemu systemowi edukacji chwaląc się swoim wtórnym analfabetyzmem?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.