Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 18 grudnia 2019 
    

Aktualizacja Gboarda psuje klawiaturę i uniemożliwia wpisanie PINu do telefonu


Autor: Wedelek | źródło: różne | 05:01
(2)
Gboard to jedna z najlepszych klawiatur dla Androida jakie powstały, a przy tym jest to standardowa klawiatura w większości urządzeń z systemem od Google. Nic więc dziwnego, że sporo osób aktywnie z niej korzysta nie czując potrzeby przesiadki na alternatywne rozwiązanie. Problem w tym, że Google ma zwyczaj nieustannej rozbudowy swoich malutkich projektów poprzez dodawanie do nich nowych funkcji. Teoretycznie nie ma w tym nic złego, ale z biegiem czasu prowadzi to do powstawania prawdziwych kombajnów z setkami tysięcy linii kodu nad którym coraz trudniej zapanować. W takim wypadku łatwo o brzemienną w skutkach pomyłkę.

Właśnie takiej nieprzyjemności doświadczyli ostatnio użytkownicy niektórych telefonów z systemem Google, na których Gboard po aktualizacji przestał działać. W rezultacie użytkownicy którzy nie korzystają z czytników linii papilarnych lub skanu twarzy mają problem z zalogowaniem się do systemu, bo nie maja jak wpisać PINu, a bez tego nie zmienią klawiatury systemowej na inną. Na szczęście liczba poszkodowanych osób nie jest duża, ale za to w ich przypadku tak trywialna usterka oprogramowania prowadzi do konieczności zastosowania radykalnych rozwiązań z resetem ustawień do stanu fabrycznego włącznie. To dość kuriozalne, zwłaszcza, że odblokowanie telefonu PINem jest najlepszą formą zabezpieczanie danych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Maja taki sam burdel jak w M$ (autor: VP11 | data: 18/12/19 | godz.: 09:19)
    dlatego nalezy instalowac aktualizacje z opoznieniem. Niech najpierw betta testerzy z automatycznym upgredem przetestuja i dopiero mozna zainstalowac.

  2. to wszystko tłumaczy (autor: Shamoth | data: 18/12/19 | godz.: 15:18)
    Ostatnio Gboard wysypywał się co chwila do tego stopnia że po restarcie telefon wpadł w bootloop'a.
    Czyszczenie dalvik, cache i reainstalka magisk pozwoliła podnieść telefon żeby usunąć aktualizację gboard i telefon jak nowy tylko teraz do emotek na około trzeba się dostawać :D


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.