Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 19 grudnia 2019 
    

Powstanie wspólny standard komunikacji dla wszystkich urządzeń Smart Home


Autor: Wedelek | 05:02
(1)
Szesnaście firm zajmujących się rozwojem rynku rozwiązań dla tzw. inteligentnego domu zawarło porozumienie w ramach którego utworzono grupę o wszystko mówiącej nazwie Connected Home over IP. W największym skrócie chodzi o to żeby stworzyć jeden otwarty standard w ramach którego odbywałaby się komunikacja wszystkich urządzeń zainstalowanych w domu, niezależnie od tego kto jest ich producentem. Obecnie praktycznie każdy większy producent ma swój własny ekosystem, przez co już na samym początku trzeba się zdecydować na jeden z nich, bo konkurencyjne urządzenia nie chcą się ze sobą dogadywać.

Pierwsza wersja robocza nowego protokołu komunikacyjnego ma być dostępna jeszcze w tym roku, a jego wdrożenie zapowiedziały następujące marki: Apple, Amazon, Google, Zigbee Alliance, IKEA, Legrand, NXP Semiconductors, Resideo, Samsung SmartThings, Schneider Electric, Signify (dawniej Philips Lighting), Silicon Labs, Somfy i Wulian.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. No nareszcie (autor: ligand17 | data: 19/12/19 | godz.: 15:38)
    Są duzi gracze, są twórcy popularnych sprzętów. Teraz niech tylko dołączy więcej producentów np. sprzętu audio-widep, surveillance, może nawet całe Z-Wave? Wtedy to będzie miało sens.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.