Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 19 grudnia 2019 
    

Samsung będzie produkował dla Baidu chip Kunlun


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 05:16
(2)
Samsung podpisał z Baidu umowę na produkcję nowych chipów do wspomagania SI z serii Kunlun. Układy te będą wytwarzane w litografii 14nm z użyciem technologii Interposer-Cube 2.5D, która połączy na jednej płytce PCB moduł SoC z pamięcią RAM typu HBM2 zgrupowaną w dwa stosy. Opisywany chip ma wydajność 250 TOPS (trylionów operacji na sekundę), a jego podsystem pamięci RAM ma przepustowość 512GB/s. Baidu przekonuje, że dzięki temu Kunlun jest w testach ERNIE (Enhanced Language Representation with Informative Entities) trzykrotnie wydajniejszy od GPU lub FPGA o podobnym TDP. To w przypadku Kunlun wynosi 150W, a więc jest większe niż deklarowane w 2018 roku 100W.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Korea Południowa dawno odrobiła lekcje i czekała aż wyjdzie z ukrycia. (autor: Mario1978 | data: 19/12/19 | godz.: 11:34)
  Polska i Korea Południowa startowały z podobnego poziomu a nawet w przypadku SK było gorzej a jak to się skończyło widać teraz.
  Polska nie wykorzystała szansy a wewnętrzne konflikty są powodem porażki.Stany Zjednoczone także zaspały a przecież miały tak ogromną przewagę technologiczną.Zużycie energii elektrycznej pokazuje co się dzieje teraz w świecie.Jak tak dalej pójdzie to Samsung reprezentując swój kraj będzie rządzić na Ziemi ale całościowo to właśnie Chiny będą liderem.
  Polska tutaj się nie liczy niestety:(.
  https://www.youtube.com/...Sc&feature=emb_logo


 2. @up (autor: Conan Barbarian | data: 19/12/19 | godz.: 22:00)
  Liczy się, liczy, póki nie zdechnie, gdyż regularnie płaci za militarne śmieci i to grube pieniądzory.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.