Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 20 grudnia 2019 
    

Co przemawia za monitoringiem?


Autor: materiały partnera | 05:11
(5)
Doświadczenie kradzieży czy to w domu czy samochodowej jest bardzo ciężkim przeżyciem. Świadomość, że ktoś przeglądał osobiste rzeczy lub zabrał cały dobytek jest bardzo trudne do zapomnienia lub co gorsze może nawoływać myśli, które mówią, że włamywacze mogą jeszcze kiedyś się pojawić. Poczucie bezpieczeństwa może zbudować zamontowana kamera samochodowa w przypadku doznania kradzieży samochodu bądź kamera statyczna.Walory monitoringu – kamera samochodowa i domowa

Wrastająca świadomość tego, że monitoring może być skuteczną walką z przestępczością wpływa na coraz częste montowanie kamer w domach czy w samochodach. Charakter prewencyjny ma kamera samochodowa i domowa, gdyż udowodniono, że włamywacze omijają te domy, które są monitorowane. Zdarza się, że włamywacze są takimi specjalistami, że dają sobie radę z tego rodzajem zabezpieczeniami, jednak jest to znacznie rzadsze.

Zwykle przestępcami są zwykli włamywacze, którzy nie są zbyt wyspecjalizowani w obsłudze takiego sprzętu, więc gdy widzą symbol monitoringu zwykle rezygnują z nieprawych zachowań i działań. W sytuacji, gdy dojdzie do kradzieży nagranie z osobistego monitoringu jest uznawane jako dowód w sprawie sądowej, co może ułatwić służbom ścigania odnaleźć włamywaczy, a następnie ich skazać, co ustrzeże potencjalne, kolejne ofiary kradzieży domowych i samochodowych. Dzięki temu dowodowi można nawet odzyskać ukradzione własności. Nagranie wspiera w określeniu personaliów przestępców, co zwykle jest najtrudniejszym etapem śledztwa.

Często bez nagrań nie udaje się określić i odnaleźć sprawców, co pozostawia sprawy nierozwiązane. Dobra jakość nagrania potrafi wykryć wiele znaków szczegółowych, co jest bardzo pomocne dla policji. Dzięki połączeniu monitoringu z telefonem można w każdej sytuacji sprawdzić, co dzieje się w domu czy wokół niego, podobnie z samochodem. Monitoring może dotyczyć całej posesji, jaką się posiada, co uchronić może przed kradzieżami ogrodowymi, które są coraz częściej spotykane. Jest to bardzo pomocne dla przedsiębiorstw, by na bieżąco monitorować, co dzieje się w firmie i wokół niej. Monitoring zabezpiecza przed utratą często całożyciowego mienia, co w stosunku do kosztów zestawu monitoringu jest naprawdę niewielkie.

Montaż kamery

Do obiektów domowych zaleca się zakupienie bezprzewodowych kamer WiFi. Takie kamery nie wymagają przeprowadzania przewodów, niszczenia ścian czy innych trudnych zabiegów instalacyjnych. Wymagają one zlokalizowania ich w pożądanym miejscu w domu lub poza nim oraz połączyć je z siecią WiFi. Połączona kamera będzie rejestrować obrazy i przesyłać je na smartfon czy laptop, co pozwoli monitorowanie sytuacji w domu i wokół niego w trakcie naszej nieobecności.

W przypadku instalacji kamery w samochodzie jest nieco trudniej, co zachęca do skorzystania z pomocy w wykonaniu tej instalacji przez fachowe osoby, tak by nie dopuścić do niepożądanego zwarcia, co czasem doprowadzić może do poważnych awarii całej instalacji elektrycznej w samochodzie.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.wideorejestratory24.pl/


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Doradzacie kamery wi-fi? (autor: OBoloG | data: 22/12/19 | godz.: 07:59)
  A co w sytuacji kiedy router się przywiesi albo złodzieje będą zakłócać częstotliwości na których pracują kamery. Inaczej kamery cały czas generują ruch, taką sieć można nasłuchiwać i pobierać dane które generuje bo przecież cały czas przesyła dane do rejestratora nr, potem metodą słownikową korzystając z różnych narzędzi dostępnych od razu w pewnych dystrybucjach Linuksa uzyskać hasło do sieci w której pracuje rejestrator a później na początek metoda bruteforce starać się włamać na rejestrator używając domyślnych fabrycznych kont i haseł gdzie 90% użytkowników ich nie zmienia dostać się na rejestrator i mieć pełna kontrole nad nim siedząc np. w samochodzie blisko domu przyszłej ofiary włamania albo odczytać nr. seryjny rejestratora , model i jeszcze w inny sposób zmienić hasło na nim. Po kablu takiego ryzyka nie ma i zarówno kamery jak i rejestrator powinien być podłączony przewodowo do routera w domu z wyłączonym wifi i pracującym w innej podsieci niż drugi router od tzw. internetu.

 2. @1. (autor: pwil2 | data: 22/12/19 | godz.: 13:19)
  Po kablu łatwo namierzyć rejestrator i zabrać go pod pachą wychodząc. Trudniej wynieść nagranie z chmury. Pamiętaj, że IQ przeciętnego złodzieja nie jest zbyt wysokie. Tacy z wyższym mają trochę ambitniejsze cele.

 3. c.d. (autor: pwil2 | data: 22/12/19 | godz.: 13:22)
  W przypadku zapisu "w chmurze" można dostawać alerty, gdy "chmura" utraci połączenie z kamerami. Można zasilać wifi/kamery z powerbanków (te od Xiaomi działają jak UPS).

 4. c.d. (autor: pwil2 | data: 22/12/19 | godz.: 13:24)
  A tak poza tym: „Nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka”

  Najlepiej mieć kilka różnych metod rejestrowania/przekazywania/przechowywania nagrań.


 5. @2 tak namierzyć rejestrator (autor: OBoloG | data: 23/12/19 | godz.: 23:37)
  do którego nie ma dostępu bo jest w pomieszczeniu z grubymi ścianami gdzie nie ma okien i w dodatku w metalowej szafie w której ma własnego ups'a który zasila i kamery i rejestrator. Ile tych danych wyśle w chmurę to zależy od szybkości łącza. Pamiętajcie że nie każdy klient to klient z dużego miasta dużo zainteresowanych jest też po wsiach gdzie chmura odpada bo np. nie ma zasięgu sieci komórkowej.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.