Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 3 stycznia 2020 
    

Samsung: awaria prądu spowodowała uszkodzenie wafli z pamięciami


Autor: Zbyszek | źródło: Reuters | 06:22
(6)
Jak informuje Reuters, 31 grudnia w sieci elektroenergetycznej w Korei Południowej miała miejsce masowa awaria zasilania. W jej wyniku doszło do braku energii elektrycznej w należącej do Samsunga fabryce pamięci NAND i DRAM w Hwaseong. Niestety systemy zasilania awaryjnego okazały się niewystarczające, co spowodowało ponad minutową przerwę w zasilaniu fabryki, i uszkodzenie będących aktualnie w produkcji wafli krzemowych. Co więcej, kompletne wznowienie produkcji wiązało się z dwudobową przerwą w produkcji w tym zakładzie, w efekcie której, styczniowa produkcja pamięci w fabryce w Hwaseong będzie o 6-7 procent niższa od planowanej.

To już nie pierwsza awaria zasilania, która spowodowała zatrzymanie produkcji pamięci NAND w fabrykach Samunga. Ostatnio, w marcu 2018 roku w większym zakładzie Samsunga w Pyeongtaek, wskutek przerwy w zasilaniu uszkodzone zostało ponad 50 tysięcy wafli znajdujące się wówczas w produkcji. Stanowiło to aż 11 procent całej produkcji pamięci NAND Flash zaplanowanej przez Samsunga na tamten miesiąc, i spowodowało jednorazowe zmniejszenie miesięcznych dostaw pamięci NAND Flash na światowy rynek o 3,5 procent. Tamta awaria spowodowała dla Samsunga straty ocenione na łącznie 43,3 mln USD.

Straty spowodowane przez awarię z 31 grudnia będą dopiero szacowane. Według obserwatorów rynku sytuacja może wpłynąć na ceny pamięci na światowych rynkach, które wskutek tego incydentu i wzrostu niedoborów, mogą chwilowo nieznacznie wzrosnąć.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ceny pamięci mogą chwilowo nieznacznie wzrosnąć (autor: Conan Barbarian | data: 3/01/20 | godz.: 07:31)
  "ceny pamięci mogą chwilowo nieznacznie wzrosnąć"
  Zero paniki, to jest mały pikuś. Magazyny są pełne po sufit NANDów i DRAMdów, że nie ma komu już tego wciskać. Niech się Samsung lepiej bierze za do roboty, bo Chiny za kilka lat nie będą miały awarii zasilania, pożarów ani powodzi na zawołanie co kilka miesięcy.


 2. ... (autor: Qjanusz | data: 3/01/20 | godz.: 09:21)
  jeszcze chwila, a wylanie się brudnej wody z wiadra z mopem gdzieś w korytarzu do kanciapy w Samsungu, będzie dobrym pretekstem do zwiększenia cen pamięci.

 3. Qjanusz (autor: komisarz | data: 5/01/20 | godz.: 15:40)
  pracownik niosacy wafle przewrocil sie na sliskiej podlodze...

 4. @Conan (autor: komisarz | data: 5/01/20 | godz.: 15:41)
  ceny pamieci moga nieco wzrosnac przez produkcje konsol nowej generacji.

 5. Awaria nie robi na mnie żadnego wrażenia bo Samsung ma coś lepszego. (autor: Mario1978 | data: 5/01/20 | godz.: 21:13)
  Jeżeli rzeczywiście pozytywne informacje na temat opracowywania całkowicie nowej generacji produkcji tranzystorów spełnią się w pełni to szybko zapomnimy o tych starociach jakie widzimy teraz.Wielu uważa , że oznaczenia litografii już nic nie znaczą ale jednak pod charakterystyką ich detali kryje się coś więcej.
  Na chwilę obecną się zanosi , że nawet o 5nm EUV jako cudownym procesie dla układów AMD będzie tylko kolejnym chwilowym ciekawym osiągnięciem.Zobaczymy kiedy się to skończy ale na razie jesteśmy w fazie przyśpieszenia.
  Czytając takie wiadomości już teraz można się zastanawiać za ile czasu na prawdę natrafimy na ścianę.Może i Intel bardziej spoufali się z Samsungiem bo trudno nie być przyjacielem dla takiej firmy.
  https://www.expreview.com/72462.html


 6. pozar w fabryce pamieci Koxia (autor: power | data: 7/01/20 | godz.: 18:09)
  News Flash: Kioxia Yokkaichi factory catches fire [on 2020.01.07], NAND Flash prices may soar
  https://twitter.com/.../status/1214583113344380928


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.