Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 14 stycznia 2020 
    

Premiera kart graficznych z GPU Nvidia Ampere podczas targów GTC?


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 05:30
(1)
Nvidia podczas targów CES 2020 zaprezentowała nowe monitory z ekranami o częstotliwości odświeżania 360Hz i wbudowanym układem Nvidia G-Sync, ale jej przedstawiciele nie zająknęli się nawet słowem na temat nowej generacji GeForce’ów. W kuluarach mówi się, że z ogłoszeniem architektury Ampere zieloni czekają do imprezy GTC 2020 (GPU Technology Conference), która odbędzie się w dniach 22 – 26 marca. Jeśli wierzyć plotkom, to nowe GPU Nvidii przyniesie do 50% więcej mocy przy drastycznym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię elektryczną.

Ponoć dzięki zmianom w architekturze i nowej litografii 7nm w skrajnych przypadkach apetyt na energię elektryczną może być nawet o połowę niższy niż w obecnej generacji kart GeForce. Czas pokaże ile w tym prawdy, a jeśli nowe GeForce’y faktycznie zostaną pokazane podczas GTC, to ich rynkowej premiery można się spodziewać w sezonie wakacyjnym. Pewnie jak zwykle w pierwszej kolejności na sklepowe półki trafią TOPowe modele, a na sprzęt ze średniej półki przyjdzie nam poczekać do końca roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. NVIDIA niech wypali czymś wyjątkowym bo po kolejnych (autor: Mario1978 | data: 15/01/20 | godz.: 00:11)
    porcjach przecieków na temat RDNA2 Turing będzie musiał się udać na spokojną starość w domu opieki.Według "plotek" Karta Graficzna o TDP RX 5700 XT będzie równocześnie od niej wydajniejsza o 50%.Czyli jednak zmiany nie koniecznie dobre dla naszych portfeli się szykują.Jeszcze żeby te+50% do wydajności wbiło się w obecną półkę cenową RX 5700XT i będzie dobrze.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.