Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 29 stycznia 2020 
    

Apple też prezentuje swoje wyniki finansowe


Autor: Wedelek | źródło: MacStories | 19:04
(1)
W ślad za największymi korporacjami z branży IT swoje wyniki finansowe w ostatnim czasie zaprezentowała również firma Apple, chwaląc się przy tym rekordowo wysokim przychodem za pierwszy kwartał fiskalny 2020 roku. Wyniósł on 91,8 mld dolarów, a biorąc pod uwagę fakt, że kwartał fiskalny nie pokrywa się z kalendarzowym mówimy tu o ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku. Równie rewelacyjnie co przychód wygląda też zysk netto, który zamknął się kwotą ponad 22 mld dolarów – to o 2mld dolarów więcej niż w roku ubiegłym. Patrząc na szczegółowy podział przychodu wyraźnie widać, że stoją za nim nowe iPhone’y, które sprzedały się dużo lepiej niż modele Xs i Xr.

Świadczy o tym przychód na poziomie 56 mld dolarów, a więc o 7,7% wyższy niż rok wcześniej.

Apple może też być zadowolone ze sprzedaży tzw. produktów pozostałych. Tutaj wliczamy Watcha oraz słuchawki z rodziny Air Pods. W czwartym kwartale 2019 roku przychód ze sprzedaży tych urządzeń wyniósł 10,01 mld dolarów. Dla porównania w Q4 roku 2018 (fiskalny Q1 2019) przychód z opisywanego działu wynosił „zaledwie” 7,31 mld dolarów.

Solidny, choć nie tak spektakularny wzrost przychodów zaliczyły również usługi giganta z Cupertino, które odpowiadały za 12,72 mld przychodów firmy – wzrost w ujęciu rocznym o 17%. Dla kontrastu spadł przychód ze sprzedaży Maców (o 3%) oraz iPadów (o 11%).


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Tu widać także inny obraz tego co jest z tyłu schowane. (autor: Mario1978 | data: 30/01/20 | godz.: 18:57)
    Jak widać wystarczy być firmą z USA i wcisnąć ludziom produkt , który z uśmiechem na twarzy jest kupowany mimo drakońskiej marży.A ludzie i tak są w stanie bronić go bo mają wbite do głów , że są w pełni bezpieczni używając produktów tej firmy.Wielki szacunek za to bo sama nazwa Apple kojarzy się z firmą Premium wielu osobom, a tylko mniejsza ich ilość kupi ten produkt oceniając tylko po marce a nie tym co oferuje
    Ale patrząc jak szybko rozwijają się marki Chińskie może się okazać , że już po podsumowaniu roku 2020 właśnie Apple będzie zajmował 5 miejsce pod względem ilości sprzedanych smartfonów.Bardzo mnie dziwi dlaczego ludzie tak łatwo się poddają i powoli opuszczają okręt zwący się Apple.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.