Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 30 stycznia 2020 
    

Nowe karty Matroxa z serii D dla profesjonalistów


Autor: Wedelek | źródło: Matrox | 05:14
(1)
Matrox wprowadził do oferty nowe karty graficzne z rodziny D przeznaczone dla klientów biznesowych zainteresowanych budową tzw. ściany multimedialnej. Pojedynczy akcelerator tego typu potrafi jednocześnie wyświetlać materiał wideo w jakości 4K 60FPS na czterech monitorach podpiętych za pomocą złączy DisplayPort lub HDMI. Możliwe jest także łączenie kilku kart w celu obsługi do szesnastu wyświetlaczy o natywnej rozdzielczości 4K lub sześćdziesięciu czterech ekranów FullHD. Karta bazuje na układzie GPU od Nvidii montowanym w produktach z rodziny Quadro (nie wiadomo jakim dokładnie) oraz posiada 4GB pamięci RAM typu GDDR5.

Matrox podaje, że ich najnowszy produkt wspiera technologie HDCP, DirectX 12, OpenGL 4.5, oraz OpenCL 1.2 i jest dostarczany do klienta wraz z rozbudowanym oprogramowaniem do zarządzania ich funkcjami.

W sprzedaży będą dostępne dwa modele z pojedynczym śledziem, różniące się od siebie jedynie zastosowanymi złączami. Model o symbolu D-1480-E4GB dysponuje portami DisplayPort, a D-1450-E4GB ma cztery HDMI. Karty do sprzedaży trafią jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Pamiętamy 40 bitową paletę kolorów (autor: ekspert_IT | data: 30/01/20 | godz.: 22:54)
    Jakość obrazu była jak żyleta na Matroxie pod koniec lat 90.
    Wiadomo od dawna, że Matrox nie ma możliwości nawiązać walki na polu kart graficznych z AMD/Nvidią, a nawet z Intelem, gdyż we wszystkich tych filmach setki inżynierów pracują nad szeroką gamą produktów dla zastosowań gaming/pro.
    Mam nadzieję jednak, że Matrox doda jakieś ciekawe rozwiązania od siebie, aby nie stać sie wierną kopią rozwiązań konkurencji...Przydałby się porządny software, a może i dodatkowe złącze audio z chipem lepszej jakości niż konkurencja....


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.