Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 30 stycznia 2020 
    

Apple i Broadcom przegrywają sprawę sądową z Caltechem


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 18:45
(2)
Apple i Broadcom muszą łącznie zapłacić Kalifornijskiemu Instytutowi Technologicznemu (Caltech) 1,1 miliarda dolarów kary za bezprawne wykorzystanie patentów związanych z technologią WiFi. Wyznaczony na rozprawę sędzia nie uwierzył w tłumaczenia obu producentów, którzy próbowali dowieźć, że ostatecznie nie skorzystali z rozwiązania opracowanego przez pracowników Caltech i dlatego też nie odprowadzili stosownych opłat za licencje. Jego zdaniem prawo zostało naruszone a skoro bezprawnie pozyskana technologia trafiła do chipów zamontowanych w milionach sztuk iPadów, iPhone’ów i MacBooków, to i kara powinna być surowa.

Ostatecznie Apple zostało ukarane kwotą 839 milionów dolarów, a Broadcom musi zapłacić dodatkowe 270 milionów dolarów. Dla porządku dodam jeszcze, że pozew przeciwko obu firmom został złożony w 2016 roku, a sam wyrok nie jest prawomocny. Broadcom już zapowiedział złożenie apelacji, a Apple wciąż się zastanawia.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Artukuł troche niespójny (autor: Baraka | data: 31/01/20 | godz.: 15:42)
  W tytule jest napisane,że "Apple i Broadcom przegrywają sprawę sądową ", po czym w dalszej części jest napisane, że wyrok nie jest nie prawomocny. Wyrok prawomocny oznacza,że jest nieskuteczny i nie wykonywalny dopóki nie upłynął termin do wzniesienia apelacji albo nie uprawomocnił się.Więc tytuł jest błędny

 2. @1. (autor: Mariosti | data: 1/02/20 | godz.: 10:53)
  Tytuł nie jest błędny.
  Wyrok to wyrok, a apelacja to apelacja.
  Zupełnie różne rzeczy.

  Jednocześnie poprawne jest stwierdzenie iż nie jest jeszcze prawomocny skoro jest jeszcze czas na apelacje.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.