Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 31 stycznia 2020 
    

Nintendo sprzedało 52,48 mln konsol Switch w 32 miesiące


Autor: Zbyszek | źródło: Nintendo | 15:04
(3)
Firma Nintendo poinformowała o najnowszych rezultatach sprzedaży konsol Switch. Do 31 grudnia ubiegłego roku, a więc w ciągu 32 miesięcy jakie minęły od momentu rynkowej premiery urządzeń, sprzedanych zostało łącznie 52,48 mln. egzemplarzy konsol. W samym tylko okresie świątecznym sprzedaż przekroczyła 10 mln sztuk i była o 1,4 mln wyższa niż rok temu. Dla Nintendo to duży sukces - dla porównania inne urządzenie tego producenta, GameCube, sprzedało się w liczbie 21,74 mln. egzemplarzy w ciągu 6 lat obecności na rynku. Poziom sprzedaży konsoli Switch jest porównywalny lub nawet nieco lepszy od poziomu sprzedaży uzyskiwanego przez konsole PlayStation 4 (67,5 mln konsol w 4 lata od premiery).

W efekcie zwiększonego zainteresowania urządzeniami, Nintendo zwiększyło też prognozowaną sprzedaż konsol w całym roku księgowym, z 18 mln sztuk do 19,5 mln sztuk.

Nintendo Switch to konsola, która może działać w dwóch trybach – stacjonarnym i przenośnym. Urządzenie jest wyposażone w najnowszy procesor Nvidia Tegra oraz 6.2-calowy ekran o rozdzielczości 1280x720 pikseli, 32GB wbudowanej pamięci na dane, slot na karty pamięci microSD i baterię pozwalającą na granie przez 2.5 do 6 godzin.

W warunkach domowych główną część umieścimy w stacji dokującej podpiętej do zewnętrznego monitora, a dwa kontrolery Joy-Cony łączy się ze sobą tworząc tradycyjnego pada.

Switcha możemy też zabrać ze sobą w podróż zmieniając go w konsolę przenośną. W takim przypadku Joy-Cony możemy przymocować do obu boków ekranu. Kontrolery dysponują modułami podczerwieni, komunikacji bezprzewodowej, NFC oraz mechanizmem wibracji. Cena urządzenia wynosi 299 USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Kupiłem kilka miesięcy temu (autor: hokr | data: 31/01/20 | godz.: 15:35)
  już dawno żadna konsola nie sprawiła mi tyle frajdy.

 2. Powoli co dobre się kończy. (autor: Mario1978 | data: 31/01/20 | godz.: 15:48)
  Już od 2018 roku moc obliczeniowa w smartfonach stoi odłogiem i jest niewykorzystywana.Tutaj potrzebny jest tylko impuls a gry AAA z PC zaczną się pojawiać na takie urządzenie ponieważ taki telefon świetnie może zastąpić mini konsolę do gier.Tak po za tym już nie cały rok do premiery konsol nowej generacji i jak zwykle Sony ze swoim Playstation 5 zrobi furorę tym bardziej , że ta generacja będzie wyjątkowa ze względu na specyfikację nie tylko samego GPU i CPU ale także reszty podzespołów.
  Będzie można nazwać ją pierwszą generacją konsoli wprowadzającą nas w przyszłość rozrywki wirtualnej.
  A trochę prędzej pojawią się smartfony oparte na A14 czy Kirin 1xxx , które będą znacznie potężniejsze niż konsola obecnej generacji taka jak PS4.Myślę , że przewyższą całą swoją możliwością obliczeniową nawet PS4 Pro a nawet Xbox One X.


 3. @02 (autor: lcf | data: 5/02/20 | godz.: 00:15)
  Liczy się też komfort grania - na konsoli typu Switch, z dedykowanym kontrolerem i bez zasłaniania sobie ekranu paluchami podczas grania, jest on dużo większy, niż na jakimkolwiek smartfonie.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.