Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 5 lutego 2020 
    

TCL zapowiada zaprzestanie produkcji smartfonów BlackBerry


Autor: Zbyszek | źródło: TCL | 12:25
(3)
BlackBerry to niegdyś jeden z liczących się na rynku producentów telefonów i smartfonów. Firma postanowiła nie stosować w swoich urządzeniach systemu Google Android, a zamiast tego opracować własny konkurencyjny Blackberry OS. System nie przyjął się jednak u użytkowników, efektem czego był spadek popularności urządzeń i zepchnięcie BlackBerry do grona zapominanych producentów. Jeszcze w 2016 roku szefostwo BlackBerry rozważało wypuszczenie na rynek urządzeń z Androidem, ale zamiast tego podjęto decyzję o zamknięciu działu smartfonów, i zleceniu ich projektowania i produkcji firmie TCL.

W efekcie do sprzedaży trafiły modele KEYone, KEY2, KEY2 LE, wyposażone w duży dotykowy ekran oraz dla fanów marki, umieszczoną pod nim niewielką klawiaturę. Urządzenia pracowały pod kontrolą Androida i jednocześnie zapewniały dostęp do aplikacji opracowanych dla BlackBerry OS, ale pomimo tego nie zdołały osiągnąć sukcesu. Nie opracowano już żadnych nowych modeli.

Efektem tego jest najprawdopodobniej najnowszy komunikat firmy TCL, informujący o zaprzestaniu dalszej produkcji smartfonów BlackBerry z końcem sierpnia tego roku. Nie wiadomo czy oznacza to, że BlackBerry ostatecznie całkowicie zniknie z rynku smartfonów, ale na ten moment wydaje się to bardzo prawdopodobne.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. debilne pole tematu (autor: henrix343 | data: 6/02/20 | godz.: 00:25)
    zrobili by OS linuxa pod phony i pozamiatane.

  2. @01 Co autor ma na myśli? (autor: Master/Pentium | data: 6/02/20 | godz.: 12:47)
    Chcesz kolejny niewspierany OS mobilny czy co?

  3. Litości (autor: fagetus | data: 6/02/20 | godz.: 14:24)
    Jak można pisać takie androny (nie mylić z androidem) - system Blackberry powstał gdy android nikomu się nawet nie śnił. Prawie 10 lat WCZEŚNIEJ. Po drugie co oznacza niby rozważanie wypuszczenia telefonu z androidem w 2016 - gdy w 2015 wyprodukowało się już taki - Priv? Po trzecie - nie, androidowe BB nie obsługują aplikacji BOS (za wyjątkiem tych przepisanych na androida - ale te są ogólnie dostepne), jest odwrotnie - system Blackberry 10 obsługiwał (i obsługuje) apki androidowe... Ech dzisiejsze dziennikarstwo :(

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.