Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 12 lutego 2020 
    

Wcaom podgląda z jakich aplikacji korzystają jego klienci


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 19:43
(1)
Większość oprogramowania zbiera różnorakie dane diagnostyczne w celu poprawy jakości świadczonych usług i na ogół nie ma w tym nic złego. Problem zaczyna się dopiero wtedy gdy tych informacji jest zbyt dużo i naruszają prywatność użytkownika. Do tej grupy można zaliczyć sterowniki od Wacoma, które jak się okazało wysyłają na serwery firmy dane o wszystkich uruchomionych aplikacjach, wykorzystując następnie do dalszej analizy narzędzia Google Analytics. Na trop tego rozwiązania wpadł inżynier oprogramowania Robert Heaton, który odkrył podejrzaną komunikację z serwerami usługi Analitics.

Niestety przechwycone przez aplikację WireShark pakiety były szyfrowane z wykorzystaniem TLS, więc aby się do nich dobrać Heaton musiał najpierw stworzyć serwer Proxy by oszukać algorytm odpowiedzialny za przesył danych - do tego celu posłużyło mu narzędzie Burp Suite.

Ostatecznie okazało się, że sterowniki raportowały zewnętrznemu serwerowi uruchomienie każdej jednej aplikacji, niezależnie od jej przeznaczenia. Dotyczyło to zarówno programów użytkowych jak i gier. Przy tym oficjalny regulamin (EULA) ani słowem nie wspomina o takiej formie inwigilacji, a co za tym idzie jest ona bezprawna i jawnie narusza ustawę RODO (GDPR).

Szerzej o całej sprawie możecie poczytać TUTAJ. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. debilne pole tematu (autor: henrix343 | data: 16/02/20 | godz.: 21:14)
    a gdzie sie podzialy komentarze? Cenzor dziala...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.