Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 3 marca 2020 
    

Wyniki sprzedaży procesorów w Mindfactory w lutym


Autor: Zbyszek | źródło: Reddit | 06:46
(4)
W sieci właśnie pojawiły się najnowsze dane dotyczące sprzedaży procesorów w niemieckim sklepie internetowym Mindfactory. W lutym, co było dość oczekiwane, nastąpił spadek sprzedaży względem listopada i grudnia - miesięcy przedświątecznych zakupów, kiedy najwięcej osób decyduje się na wymianę komponentów. Sumarycznie sprzedaż względem listopada i grudnia była mniejsza o około 30 procent, a względem stycznia o około 10 procent. Jednocześnie różnica w poziomie sprzedaży pomiędzy procesorami Intela i AMD utrzymała się na poziomie podobnym jak w ostatnich kilku miesiącach.

Sumarycznie, ze wszystkich procesorów sprzedanych w lutym w Mindfactory, 87 procent stanowiły procesory AMD a 13 procent procesory Intela.

Biorąc pod uwagę przychody ze sprzedaży, procesory zakupione w lutym przez klientów Mindfactory kosztowały około 4,7 mln Euro, z czego około 3,9 mln Euro to wpłaty za zakupione procesory AMD, a około 0,8 mln Euro to wpłaty za procesory Intela.

Najpopularniejszymi modelami procesorów w przypadku Intela były Core i7 9700K i Core i5 9600K, a w przypadku AMD: Ryzen 5 3600, Ryzen 7 2700X, Ryzen 7 3700X, Ryzen 5 2600, Ryzen 5 3600X i Ryzen 9 3900. Jednocześnie liczba sprzedanych Ryzenów 3600 kolejny raz była większa od sprzedaży wszystkich procesorów Intela razem wziętych.

Omawiając te wyniki należy wspomnieć, że dotyczą one rynku DIY, czyli osób samodzielnie składających swoje komputerów z wybranych komponentów. Na rynku gotowych zestawów komputerowych i laptopów udział procesorów Intela i AMD jest znacznie inny.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. @Wyniki sprzedaży procesorów w Mindfactory w lutym (autor: Marucins | data: 3/03/20 | godz.: 18:39)
  Przyznam że od stycznia zmieniłem platformę Intela na AMD i czuje się z tym dobrze. Szkoda tylko że nie zrobiłem porządnych testów przed i po zmianie sprzętu. Tak dla własnego spokoju - zobaczyć ile zyskałem ekstra...

  Tak czy inaczej. Do zmiany szykowałem się już jakiś czas temu leciwy i7-4790K nie był najwolniejszym procesorem, ale potrzebował odświeżenia. Od Intela kategorycznie odpychały jego dziury - tak wiem... kto będzie włamywał się do mojego blaszaka - pewnie nikt, ale mam przynajmniej spokojne myśli że im tego nie ułatwiłem.

  Czekam jeszcze na pamięci, które zaliczyły wtopę (G.Skill taki super a jedna kostka była martwa) Jak tylko dopadnę nowy zestaw, wezmę się konkretnie za kręcenie - mimo powtarzanej jak mantra iż Ryzeny kręcą się słabo, to naprawdę jest przy czym się bawić. Szczególnie że zestaw LC powinien ułatwić ten proces oraz OC kości pamięci również kilka % do wyniku dołożą.

  Tak na marginesie, najwięcej frajdy z OC mają posiadacze Ryśka 3600X.


 2. Co zrobić.. (autor: Mario1978 | data: 4/03/20 | godz.: 13:11)
  raz na Limuzynie a drugim razem zbieranie resztek z kubła.
  Intel poznał co to znaczy być Liderem i Władcą więc teraz kolej na sprawdzenie się roli Kloszarda.


 3. Ciekawe czy u Intel (autor: kombajn4 | data: 5/03/20 | godz.: 07:39)
  a w tych mitycznych szufladach pełnych projektów takich że ho ho ktoś w ogóle kurz ściera od czasu do czasu.

 4. @Marucins (autor: Matheo | data: 8/03/20 | godz.: 00:49)
  Aż ciekaw jestem na co się przesiadłeś...
  Napisz


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.