Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 5 marca 2020 
    

Najnowsze dane na temat sprzedaży kart graficznych


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 16:03
(1)
Sytuacja AMD na rynku kart graficznych znacznie pogorszyła się na początku 2018 roku, po zakończeniu boomu na karty graficzne wśród górników kryptowalut, którzy cenili karty Radeon windując ich sprzedaż. Niestety wśród graczy Radeony nie były tak popularne, czego przyczyną była po prostu ich słabsza wydajność lub opłacalność w zastosowaniach związanych z grafiką 3D. W efekcie przed rokiem spośród wszystkich sprzedawanych na rynku samodzielnych kart graficznych, Radeony stanowiły tylko kilkanaście procent. Sytuację zmieniło dopiero pojawienie się serii Radeon RX 5700 opartej o architekturę Navi.

Firma analityczna Jon Peddie Research, podała najnowszy raport dotyczący rynku samodzielnych kart graficznych. Wynika z niego, że sprzedaż kart graficznych AMD w 4. kwartale 2019 roku znów wzrosła. Ogólny udział Radeonów w ogólnej sprzedaży wyniósł 31,08 procent, względem 27,08 procent w 3. kwartale 2019 roku.

Dla porównania w 4. kwartale 2018 roku Radeony stanowiły tylko 18,77 procent ogólnej sprzedaży kart graficznych, tak więc seria Navi powiększyła udział rynkowy AMD niemal dwukrotnie. Jednak 31 procent to nadal wynik daleki, od notowanego w najlepszych dla ATI i AMD okresach w historii.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Widać, że nV traci udziały rynkowe (autor: ekspert_IT | data: 7/03/20 | godz.: 18:15)
    Ludzie chyba zorientowali się, że RT w wykonaniu zielonych jest niewspółmiernie zasobożerny do efektów (ale np w Control RT wygląda świetnie). BTW zagrałem ostatnio w starego Battlefield 3, którego znalazłem gdzieś na półce. Jak grę nastawimy na poziom graficzny ULTRA, to nawet dziś wygląda całkiem całkiem - widać kunszt twórców, aby po tylu latach grafika wyglądała dobrze na sprzęcie innej generacji (GF1030/ FX 8300)...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.