Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 17 marca 2020 
    

Bill Gates odchodzi z zarządu Microsoftu


Autor: Zbyszek | źródło: CNET | 06:10
Bill Gates, współzałożyciel i twórca sukcesu Microsoftu, a także jego wieloletni prezes i dyrektor generalny (CEO), poinformował, że podjął decyzję o odejściu z rady dyrektorów (zarządu) Microsoftu. Jak poinformował, zamierza jeszcze bardziej niż dotychczas skupić się na własnym czasie i działalności charytatywnej. Dodał jednak, że pomimo iż jego rola w Microsofcie będzie mniejsza niż dotychczas, to nie odchodzi on z firmy całkowicie. Pozostanie w niej doradcą prezesa - "Nadal będę współpracował z Satyą Nadellą i kierownictwem technicznym, aby pomagać im w kształtowaniu wizji firmy oraz współuczestniczyć w osiąganiu jej ambitnych celów"

Gates od kilkunastu lat stopniowo zmniejsza swoje zaangażowanie w Microsofcie - po tym jak zrezygnował z funkcji prezesa i dyrektor generalnego (CEO), zajął miejsce w zarządzie firmy. Teraz przestanie pełnić także i tą funkcję, pozostając jedynie na stanowisku doradczym.

Gates zamierza obecnie jeszcze bardziej zaangażować się w działalność filantropijną i charytatywną, w szczególności związaną ze sprawami zdrowia i zmian klimatycznych. "Traktuję priorytetowo moje zaangażowanie w rozwiązywanie najtrudniejszych wyzwań stojących przed światem" - stwierdził.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.