Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 16 marca 2020 
    

Strona internetowa na Typo3


Autor: materiały partnera | 10:49
Typo3 to popularny CMS, który można wykorzystać do stworzenia prostego bloga lub rozbudowanej strony internetowej. Sprawdź, co wyróżnia to rozwiązanie na tle takich CMS, jak WordPress, Joomla! oraz Drupal.


Z naszego podsumowania zalet Typo 3 dowiesz się również, gdzie zlecić zaprojektowanie strony z wykorzystaniem tego CMS, aby efekt odpowiadał twoim oczekiwaniom.


Co to jest Typo 3?Stale rozbudowywany system CMS o nazwie TYPO3 rozwijany jest na licencji otwartego oprogramowania (Open Source), dzięki czemu bez żadnych ograniczeń można go wykorzystywać na potrzeby prywatne oraz komercyjne. O ile jednak oprogramowanie dostępne jest za darmo, to samodzielne stworzenie dobrej strony bez dobrej znajomości CMS jest trudne i czasochłonne. Nic więc dziwnego, że najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania doświadczonemu zespołowi projektantów stron internetowych.

Najważniejsze zalety Typo3Zalet Typo3 jest wiele i tak naprawdę każdy użytkownik może wskazać inne, które w jego przypadku będą najważniejsze. Warto więc wspomnieć przede wszystkim o tych, które docenią wszyscy właściciele serwisów stworzonych na Typo 3. Pierwszą z nich jest pełna modułowość, co przekłada się na wszechstronność całego CMS. W przeciwieństwie do wielu innych rozwiązań, gdzie zazwyczaj uprawienia administratora można przyznawać na takich samych zasadach, w Typo3 nie dość, że każdy użytkownik może otrzymać inne uprawnienia, to dodatkowo można tworzyć specjalne grupy użytkowników. Ułatwia to administrowanie rozbudowanymi serwisami internetowymi. CMS obsługuje specjalny język o nazwie TypoScript, który ułatwia dostosowanie wyglądu i funkcjonalności całej strony.

Projektowanie stron na podstawie Typo3Jak widać, jest wiele zalet, które przemawiają za wybraniem CMS Typo3. Warto jednak wspomnieć o kilku istotnych wadach. Największą z nich jest skomplikowana instalacja oraz konfiguracja, szczególnie jeżeli strona ma bezproblemowo funkcjonować. To właśnie dlatego klienci, którym zależy na powodzeniu projektu, zlecają wszelkie prace programistyczne firmie http://www.technetdesign.pl/. Ma ona wieloletnie doświadczenie w tworzeniu rozmaitych stron oraz sklepów internetowych, a wśród wykorzystywanych rzez nią technologii znajdują się między innymi Magento i PrestaShop (oprogramowanie do tworzenia sklepów) oraz wspomniany CMS Typo3. Na podanej stronie internetowej znajdziesz wiele przykładowych realizacji.

Źródło zdjęcia: unsplash.com
Licencja: unsplash.com/license

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.