Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 18 marca 2020 
    

Duży spadek zamówień na podzespoły komputerowe


Autor: Zbyszek | źródło: DigiTimes | 16:18
(1)
Jak informuje DigiTimes, są już pierwsze wyraźne efekty wpływu koronawirusa na branżę komputerową. Według danych zebranych przez analityków, w ostatnim czasie w Chinach nastąpił znaczny spadek sprzedaży oraz dostaw podzespołów komputerowych, w tym płyt głównych i kart graficznych. Dostawy i sprzedaż są niższe o około 50 procent, niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Sytuacja ma wynikać po części z przestoju niektórych fabryk, a po części ze zmniejszonego zainteresowania nabywców, którzy skupiają się na ważniejszych rzeczach niż zakup sprzętu komputerowego.

Dane z rynku Chińskiego, gdzie epidemia wystąpiła wcześniej niż w pozostałych rejonach świata, wskazują, że podobny spadek dostaw i sprzedaży produktów nastąpi też na pozostałych rynkach.

Według DigiTimes, obecnie Intel, AMD, Nvidia oraz producenci płyt głównych, kart graficznych, dysków i peryferiów spodziewają się w 1. połowie tego roku dużo słabszej sprzedaży niż początkowo zakładali. W skali globalnej sytuacja ma zacząć poprawiać się dopiero w 3. kwartale tego roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. zapas papieru toaletowego i mydła, czy nowe CPU? (autor: Qjanusz | data: 18/03/20 | godz.: 17:08)
    oto jest pytanie?

    Dla osób i tak mających w planie upgrade hardware, to bardzo dobra nowina. Zresztą i bez tego Ryzeny są ostatnio w bardzo dobrych cenach.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.