Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 23 marca 2020 
    

Microsoft podał datę premiery Xbox Series X


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 05:44
(1)
Microsoft przypadkowo zdradził nam datę premiery Xboxa Series X. Debiut nowej konsoli w USA zapowiedziano na 26 listopada 2020 roku, tak by można ją było kupić tuż przed Świętem Dziękczynienia. Oryginalny post zamieszczony na Twitterze został jednak szybko poprawiony i teraz możemy się z niego dowiedzieć, że w większości krajów premiera Xboxa Series X odbędzie się pod koniec roku, a dokładnie rzecz ujmują przed nadejściem Świąt Bożego Narodzenia. Największy konkurent Microsoftu, czyli Sony nadal milczy w kwestii daty premiery PS5 i wszystko wskazuje na to, że tym razem to konsola giganta z Redmond pojawi się na rynku jako pierwsza.

Warto przy tym nadmienić, że oba produkty pod względem budowy będą do siebie bardzo podobne. W obu przypadkach dostaniemy CPU z rdzeniami Zen 2 i GPU z RDNA 2, oraz dysk SSD, ale układ graficzny w konsoli Sony będzie mieć mniej jednostek wykonawczych, za to pracujących z wyższą częstotliwością. Na papierze Xbox Series X ma być nieco szybszy od PS 5, a jeśli do tego pojawi się jako pierwszy, to może zgarnąć sporą część klientów dla siebie. Na korzyść Microsoftu gra również usługa Xbox Game Pass, w ramach której opłacając abonament mamy dostęp do szerokiej biblioteki gier AAA.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: pwil2 | data: 24/03/20 | godz.: 02:55)
    Sony się nieźle przejechało. Planowali 9TFLOPS, a nagle MS wyskoczył z zapowiedziami o 12TFLOPS. Mogli ich jeszcze trochę przetrzymać, by nie mogli zareagować.

    Ewentualnie właśnie osiągnęli swój cel, bo Sony musiał wyjść daleko ze strefy Perf/Watt i konsola PS5 będzie tradycyjnie odkurzaczem, ale tym razem takiej klasy:
    http://i.wp.pl/...-predom-archiwumallegro.pwl.jpeg


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.