Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 26 marca 2020 
    

xCloud wkrótce dostępny również na PCtach


Autor: Wedelek | źródło: The Verge | 05:01
(1)
Microsoft od dłuższego czasu pracuje nad własną technologią streamingu gier o nazwie xCloud. Usługa ta jest już nawet dostępna dla wybranych testerów posiadających urządzenia z systemem Android i iOS, a do końca roku ma się odbyć jej rynkowy debiut. Nim to nastąpi gigant z Redmond udostępni graczom korzystającym z komputerów PC dostęp do publicznej bety, która jeśli wierzyć słowom redaktorów The Verge powinna ruszyć już niebawem. Aktualnie mają trwać wewnętrzne testy usługi, przy czym pracownicy Microsoftu korzystają z aplikacji, która potrafi strumieniować obraz w maksymalnie 720p.

Dostępna w ramach publicznej bety nowa wersja aplikacji Xbox Streaming ma bez problemu strumieniować obraz w jakości 1080p z serwerów xCloud, jak również pozwalać na lokalne strumieniowanie gier z konsoli Xbox One. Tu warto zaznaczyć, że ta druga opcja jest już od dłuższego czasu dostępna. Niestety aby korzystać z xClouda będzie wymagany pad od Xboxa, a mysz i klawiatura nie będą obsługiwane.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. jeszcze chwila, a Xboxy dostaną tryb desktopu, (autor: Qjanusz | data: 26/03/20 | godz.: 08:51)
    w którym będzie można korzystać z pulpitu Win10, Office itp...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.