Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 25 marca 2020 
    

Samsung prezentuje nowe układy dla urządzeń audio i pamięci DDR4 wykonane z wyk. EUV


Autor: Wedelek | źródło: Samsung | 18:41
(2)
Samsung dodał do portfolio dwa nowe układy scalone dedykowane dla bezprzewodowych urządzeń audio. Modele MUA01 oraz MUB01 są przeznaczone odpowiednio do etui ładującego oraz samych słuchawek. W obu przypadkach mamy do czynienia z SoC integrującymi w sobie kilka układów, w tym jednostkę sterującą MCU oraz wbudowaną pamięć flash. Każdy z chipów obsługuje standard bezprzewodowego ładowania Qi 1.2.4 oraz technologię PLC, która odpowiada przede wszystkim za komunikację ze sobą poszczególnych układów. Dzięki temu słuchawka może się wymieniać z etui między innymi informacjami o stopniu naładowania baterii.

Integracja wszystkich podzespołów w jednym SoC pozwala nie tylko obniżyć koszt produkcji, ale przede wszystkim zmniejszyć objętość płytki drukowanej, co w tak małych urządzeniach jest kluczowe.


Południowokoreański gigant rozpoczął również produkcję pamięci DRAM typu DDR4 z wykorzystaniem technologii D1x (klasa 10nm) i EUV (Extreme Ultraviolet Lithography). Dzięki nowej litografii wzrósł uzysk sprawnych wafli, a co za tym idzie koszt ich produkcji jest niższy. W przyszłym roku Samsung planuje uruchomić w 10nm produkcję kolejnej generacji RAMu, czyli DDR5 i LPDDR5. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. 7nm EUV czy 5nm LPE (autor: Mario1978 | data: 26/03/20 | godz.: 20:56)
    mają być ponoć kompatybilne.Widocznie uzysk tej litografii nie jest ciekawy dlatego Samsung zaczyna używać EUV w wyższej litografii.Oczywiście takie coś niesie redukcję kosztów z powodu zmniejszonej ilości 'Mask'.
    Mnie najbardziej interesuje jakie Samsung będzie miał zarobki pod wdrożeniu pełnej produkcji 3nm Gate All Around ponieważ tutaj będę wbijali do nich drzwiami i oknami , żeby sobie zarezerwować produkcję w tym procesie.


  2. @ciastek (autor: Duke Nukem PL | data: 26/03/20 | godz.: 22:01)
    "... i pamięci DDR4 wykonane z wyk. EUV."
    Można prosić o tłumaczenie?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.