Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 6 kwietnia 2020 
    

Amazon też inwestuje w streaming gier


Autor: Wedelek | źródło: The New York Times | 05:29
Streaming to ostatnio bardzo głośny temat w branży gier, która szykuje się powoli na rewolucję w sposobie konsumpcji cyfrowych treści. Docelowo ma być tak, że w nowe tytuły będziemy grać korzystając z mocy obliczeniowej dużych centr baz danych, a nasz komputer będzie jedynie terminalem do wyświetlania informacji i sterowania. Oczywiście technologia ta ma swoje wady, ale przy obecnym rozwoju infrastruktury opóźnienie w przesyle sygnału jest na tyle małe, że statystyczny odbiorca nie zauważy przesadnej różnicy w grze na lokalnym i zewnętrznym sprzęcie. Dlatego też największe firmy z branży IT pracują w pocie czoła nad własnymi rozwiązaniami do streamingu gier.

Już teraz można korzystać z usług GeForce NOW oraz Google Stadia, a do końca roku ruszy będąca w fazie beta usługa xCloud od Microsoftu. Na ten lukratywny rynek chrapkę ma również Amazon, który w swojej ofercie ma już między innymi wirtualną księgarnię oraz usługę streamingu wideo (Prime). Jeśli wierzyć nieoficjalnym źródłom, to prezentacja nowej funkcjonalności odbędzie się jeszcze w tym roku, ale jej oficjalna premiera jest planowana na rok 2021.

Opisywana usługa na razie nosi nazwę Project Tempo i według The New York Times ma być „pełnoprawną platformą do grania w chmurze”. Biorąc pod uwagę obecny model funkcjonowania Amazona, który jest przede wszystkim platformą sprzedażową, można założyć, że gigant podąży w tym przypadku śladami firmy Google i połączy ze sobą usługę streamingu oraz sprzedaży gier w dedykowanym sklepie.

W tym przypadku rodzi się pewien paradoks. Z jednej strony większa konkurencja może przyczynić się do niższej ceny wszystkich usług streamingu, ale z drugiej strony rozdrobnienie rynku może też mieć swoje minusy. Zwłaszcza, jeśli każda platforma będzie mieć swoje gry na wyłączność.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.