Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 6 kwietnia 2020 
    

Google publikuje raport wpływu COVID 19 na zachowanie konsumentów


Autor: Wedelek | źródło: Google | 05:14
Google przygotowało zbiorcze raporty pokazujące jak mocno pandemia COVID-19 wpłynęła na nawyki użytkowników. Do analizy ich zachowania firma wykorzystuje technologię geolokalizacji śledzącą przemieszczanie się użytkownika w poszczególnych dniach. Po zestawieniu suchych danych o położeniu z informacjami zapisanymi w usłudze map firma Google wie jak często odwiedzamy sklepy czy parki i ile czasu spędzamy w domach. Wyszukiwarkowy gigant zapewnia przy tym, że wszystkie zebrane dane są przetwarzane z poszanowaniem prywatności klientów i na ich podstawie nie da się przeanalizować nawyków wybranej osoby - dane są przesyłane w formie zanonimizowanej.

Dodatkowo za pośrednictwem zakładki edycji konta można całkowicie wyłączyć funkcję przekazywania informacji o lokalizacji firmie Google. Agregacją opisywanych danych zajmuje się mechanizm Location History i to jego należy wyłączyć. Notabene domyślnie funkcja ta powinna być wyłączona.

Sam raport dla każdego z państw można pobrać za pośrednictwem TEJ strony. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.