Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 8 kwietnia 2020 
    

Sony zaprezentowało pady dla PlayStation 5


Autor: Wedelek | 18:49
Sony pokazało dziś nowego pada dla konsoli PlayStation 5, zapowiadając przy tym, że ta zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku. W odróżnieniu od Microsoftu Sony postawiło na gruntowne zmiany wizualne swojego najnowszego kontrolera, który otrzymał też inną nazwę - DualSense. To co od razu rzuca się w oczy to zmieniony kształt i kolorystyka, ale z zachowaniem charakterystycznego rozmieszczenia przycisków i płytki dotykowej. Z pada znikł znany z DualShocka przycisk Share Button, a zastąpił go jego nowszy odpowiednik o nazwie Create Button. W praktyce sprowadza się to tak naprawdę do wywołania innej funkcji, która daje więcej możliwości niż stara.

Głębokie zmiany zaszły w budowie systemu wibracji. Sony zdecydowało się na zupełnie nowe silniki haptyczne, które mają lepiej oddawać to co dzieje się na ekranie. W imersji pomogą też adaptacyjne spusty, które mają działać w każdej grze inaczej. Podczas prezentacji przywołano przykład strzelania z łuku. Nowe spusty pozwolą na naciągnięcie cięciwy w różnym stopniu, zwiększając opór tym bardziej im mocniej ją naciągamy.

W kontroler wbudowano również kilka mikrofonów, które mają lepiej zbierać głos gracza, a z tyłu znajduje się port USB do ładowania padów. Sony zapewnia, że mimo nowych funkcji DualSense waży mniej więcej tyle, co poprzedni kontroler.

Na koniec mała ciekawostka z ust jednego z pracowników Cryteka, który twierdzi, że pomimo większej mocy Xbox Series X to właśnie PlayStation 5 ma być łatwiejszy w projektowaniu gier z uwagi na szybszy dysk. Na ile jest to ważne zweryfikuje rynek, zwłaszcza, że wygoda dewelopera to tylko jeden z wielu czynników decydujących o sukcesie lub porażce danego modelu konsoli. Wbrew pozorom wcale nie najważniejszy. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.