Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 15 kwietnia 2020 
    

Huawei przenosi produkcję 14nm chipów z TSMC do SIMC


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 07:35
(8)
Od jakiegoś czsau administracja Stanów Zjednoczonych prowadzi działania zmierzające do zablokowania możliwości produkowania układów scalonych firmy Huawei w fabrykach TSMC. Ponieważ TSMC korzysta z amerykańskich poddostawców, zamawiając u nich m.in urządzenia i oprogramowanie potrzebne do wytwarzania układów scalonych, rząd USA planuje wprowadzenia icencji określającej, do produkcji jakich chipów mogą być wykorzystywane dostarczane z USA do TSMC technologie. Tymczasem jeszcze przed wejściem w życie tego rozwiązania Huawei zdecydował się uprzedzić krok USA.

HiSilicon, należący do Huaweii i odpowiedzialny za projektowanie jego chipów, poinformował o przeniesieniu produkcji 14nm układów scalonych z fabryk TSMC do chińskiego producenta SMIC (Semiconductor Manufacturing International Corporation). Od teraz wszystkie 14nm procesory zamawiane będą właśnie w SMIC.

To jednak rozwiązuje problem Huawei tylko częściowo - wszystkie bardziej zaawansowane procesory do droższych smartfonów wytwarzane są w 7nm litografii przez TSMC. Chiński producent SMIC aktualnie nie posiada w swojej ofercie odpowiednika tak zaawansowanej litografii TSMC.

Nie wiadomo jakie będzie dalsze posunięcie Huawei, ale według nieoficjalnych informacji produkcja 7nm chipów może zostać przeniesiona do fabryk Samsunga. Jednocześnie Huawei jest zdeterminowany, aby zdążyć z jej migracją jeszcze przed wprowadzeniem amerykańskich regulacji, a tym samym zachować ciągłość produkcji swoich najdroższych smartfonów.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Takie działania na zawsze zostaną zapamiętane. (autor: Mario1978 | data: 15/04/20 | godz.: 12:26)
    W tamtym roku Chiny stały się liderem w ilości zatwierdzonych patentów spychając USA na drugą pozycję po 41 latach dominacji tego kraju od momentu utworzenia organizacji broniącej patentów.
    Mnie bardzo zastanawia kiedy to samo zrobią Chińczycy bo na przykład już przymierzają się do przeniesienia Imagination Tech do swojego kraju.Jak wiemy Apple w swoich GPU stosuje jakąś tam ilość patentów od tej firmy i w każdej chwili może się zacząć problem.Takich punktów spornych jest więcej a jak Chińczykom uda się jeszcze stworzyć firmę , która będzie konkurencją dla ASML bo ich na to stać to tylko od nich będzie zależało kto na tym ucierpi.
    W rozgrywki między USA i Chinami nie warto się żadnemu krajowi wtrącać a wybór stron najlepiej pozostawić pozycji neutralnej.W Huawei już nastąpiła zmiana całego zarządu a Szef zrezygnował z prowadzenia firmy.To znaczy , że Chiny wzięły się na poważnie na odpowiedź USA dlatego jak już Stany Zjednoczone zaczęły to będą dostawały odpowiedzi tak jak same chciały.Wymiana całego zarządu w Huawei to odpowiedź na pytanie czy Chiny się poddadzą.Ja tam wolę niskie ceny i najnowszą technologię.Nie bronię nikomu przepłacać za to samo lub coś gorszego od Amerykanów.Polska jest tylko najmniejszym pionkiem więc lepiej żeby nie mieszała się w ten handlowy konflikt.Na chwilę obecną Demokracja w Polsce została złamana przez ostatnie obostrzenia ale mam nadzieję , że nikt mnie nie będzie zmuszał do zakupu produktów z USA bo nie godzę się płacić za coś wyższą marżę niż 50%-70%.


  2. USA w piękny sposób dokładają się do przyśpieszenia prac (autor: Qjanusz | data: 15/04/20 | godz.: 13:40)
    nad kompletnym uniezależnieniem się Chin od reszty świata

    https://bits-chips.nl/...art-7nm-production-in-q4/

    Okres przejściowy Huawei podzieli między Samsungiem, a być może chwilowym wycofaniem się z rynku najwydajniejszych modeli.


  3. Qjanusz (autor: Markizy | data: 15/04/20 | godz.: 14:49)
    jak samsung nie bedzie wymiekac to beda mieli produkcje dla huawei i zachodu.

  4. Mario1978 (autor: Matheo | data: 15/04/20 | godz.: 19:59)
    Ależ będziesz płacił wysoką marżę... Chińczykom
    Bo jesteś krótkowzroczny.

    Trochę dystansu i zrozumiesz kto tu kogo roluje.
    Za bardzo jesteś antyamerykański i tracisz perspektywę.


  5. Odnośnie ataków na Huawei (autor: Takkyu | data: 16/04/20 | godz.: 02:50)
    Tu chodzi o 5G.
    Już w 4G Huawei nie miał sobie równych, wybieram LTE Cat. 11 (600Mbps) zamiast amerykańskiego cat. 6 (100Mbps). Za te same pieniądze w tym samym pomieszczeniu na Huawei mam 130Mbit, na Netgear 42Mbit.
    To, że Amerykanie dali się wyprzedzić o ładne kilka lat, nie wspominając o modemach i całych stacjach bazowych to wina Amerykanów, nie Chińczyków.
    Oskarżenia o szpiegostwo ze strony USA to kpina.


  6. 4__ (autor: Mario1978 | data: 16/04/20 | godz.: 13:08)
    Uważnie czytaj a potem odpowiadaj.Nie jestem anty Amerykański ale nastawiony przeciwnie wysokim marżom firm.Tu nie chodzi o kraj pochodzenia ale o ceny jakie mogłyby być ale nie są.Jedną z niewielu firm Amerykańskich jaka spełnia wymagania jakie stawiam jest AMD dlatego będę wspierał te marki , które nie są (Sknerusem Makfaczem).Niektórzy mają tak dużo pieniędzy i nie zwracają uwagi na tak nie istotne cechy.Są też tacy co nawet nie mając kasy też na to nie zwracają uwagi.Istotne jest jak podchodzisz do swoich pieniędzy bo w wielu sytuacjach często w życiu pomaga się ludziom co są bezmyślni i lekkomyślni w swoich wyborach.Teraz powinno być wprowadzone prawo wymuszające na firmach podczas reklam podawanie kosztów produkcji każdego urządzenia z dokładnym podaniem wysokości marży za niego.Bo ludzie nie zdają sobie sprawy jak są oszukiwani.Na przykładzie produktów Apple zadaję nie raz pytanie posiadaczom iPhone 11 Pro Max jakie były koszty wyprodukowania a odpowiedź typu 800-900 dolarów.Koszt produkcji takiego Smartfona to ponad 490 dolarów.Takie osoby mocno bronią produktu jaki mają twierdząc , że jestem kłamcą podając prawidłową cenę.To dowodzi jak marketing działa i nauczył już społeczność , że wysoka jakość musi mieć swoją cenę a to co można wyczytać w necie to są tylko kłamstwa szerzone przez fanatyków marek Chińskich.
    Jakby każdy godził się na wysokie ceny to tylko te najdroższe najlepiej by się sprzedawały i to marek Amerykańskich.


  7. Takkyu (autor: pawel1207 | data: 17/04/20 | godz.: 01:09)
    konkretnie chodzi o patenty i ich ilosc chinczycy wyprzedzaja usa :D stad placz usraela a chinole jesli chodzio 5g to po prostu zmietli usa z qualcomem z powierzchni globu ..:D


  8. Mario1978... (autor: Majster | data: 17/04/20 | godz.: 20:00)
    Ogólnie nie masz racji... jeżeli jakiś producent ma za zadanie przyłożyć się do jakości produktu (pendrive lub cokolwiek innego), to musi dłużej nad nim posiedzieć. Jeżeli to pendrive to akurat producent musi użyć lepszych pamięci, kontrolera i nie tylko. Wtedy wiadomo, że gotowy produkt musi kosztować i cena końcowa dla klienta niska nie będzie. Tego zwyczajnie nie przeskoczysz.

    Jeden pan, który był u mnie w domu parę lat temu fajnie powiedział: "nawet Chińczyk wyprodukuje coś lepszego jak Mu się więcej zapłaci".

    Podam pewien przykład. Dawniej były na rynku bardzo wydajne pendrive'y Mach Xtreme FX. Model 64GB kosztował 260 zł. i miał 3 lata gwarancji. I to był super konkretny pendrive - fakt płaciło się wysoką cenę, ale prędkości zapisu były rewelacyjne. Wczoraj sprawdzałem odczyt i prędkość kopiowania dużego pliku (9.8GB) był na poziomie 140-158MB/sek. Zapis przeważnie 100-120MB/sek. Czasami jest mniej i leci 80MB.

    Pamięci Toshiba i typ MLC.

    https://i.imgur.com/v3RAc9l.jpg

    Kupiłem go w marcu 2013 roku.

    Z kolei teraz jest całe mnóstwo syfu i badziewia. Poczytaj o nowych i tanich wypustach... kopiowanie dramat.

    https://forum.pclab.pl/topic/1285066/

    Tu całkiem negatywna opinia.

    https://www.ceneo.pl/85146076#tab=reviews

    W innym przypadku - producent robi sobie totalne kpiny nazywając pendrive'y "elite". Tak samo Kingston, też ma swoje "elite". Więc płacenie mniej oznacza przede wszystkim przykładanie ręki do dziadostwa. Producentów i sprzedawców uczy dodatkowo oferowania tandety, a nasz rynek już całkiem przesadnie jest tą tandetą zawalony. No ale to trzeba mieć więcej rozeznania w temacie, a nie pierdzielić farmazony. I jeszcze głupie hasła reklamowe - "tanio i dobrze". Nie ma czegoś takiego.

    Dla kogoś takiego jak Ty nadaje się chińska klawiatura za ok. 25 zł. Pewnie byś ją wychwalał pod niebiosa. Znam osobę, która kupiła kiedyś coś takiego. Smród plastiku i folii był po prostu nie do wytrzymania (nawet na odległość 1.5 metra).


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.