Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 27 kwietnia 2020 
    

Następca chipów AMD Renoir wykorzysta architektury ZEN 3 i RDNA 2


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 06:14
(2)
Chipy AMD o nazwie kodowej Renoir to obecnie najnowsze monolityczne i energooszczędne procesory tego producenta ze zintegrowanym układem graficznym. Procesory mają powierzchnię 150mm2, są wytwarzane w 7nm procesie litograficznym i w jednym rdzeniu krzemowym zawierają rdzenie x86 ZEN 2 oraz wszystkie niezbędne kontrolery. Chipy Renoir są podstawą mobilnych procesorów Ryzen serii 4000, a jeszcze w połowie tego roku powinny trafić także do komputerów stacjonarnych w postaci CPU z podstawką AM4. Według najnowszych informacji, ich następcy otrzymają nazwę kodową Cézanne.

Chipy Cézanne będą wytwarzane w ulepszonej litografii 7nm i mają zawierać rdzenie z architekturą ZEN 3 oraz zintegrowany układ graficzny z architekturą RDNA 2. Ich debiut spodziewany jest na początku przyszłego roku, w postaci prawdopodobnie mobilnych Ryzenów serii 5000.

Ma być to odpowiedź na zapowiadane obecnie przez Intela mobile 10nm procesory Tiger Lake-U, z architekturą x86 Willow Cove i zintegrowanym IGP 12-generacji (Intel Xe).

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Najgorsze jak jesteśmy zmuszeni do zakupu nowego sprzętu. (autor: Mario1978 | data: 28/04/20 | godz.: 22:52)
    Ponieważ to wszystko co w tym roku się pojawi to już za rok a całkowicie za dwa lata będzie starocią jeżeli chodzi o laptopy.Teraz pojawiają się od AMD APU Ryzen 4xxx i pomyśleć , że za niecały rok czasu otrzymamy kolejny skok w wydajności na Watt o 100% a to już w 2021 roku.Mało tego jak się przypatrzymy na szczegóły litografii 5nm EUV i powiążemy to z AMD , które wybierze jeszcze bardziej dopieszczoną wersję 5nm EUV+ to aż trudno sobie wyobrazić ale w 2022 roku znów w laptopach nastąpi wzrost wydajności na Watt o 100%.
    To jak będzie wyglądało dzisiejsze APU R7 4800U na tle APU R7 6800U , które to będzie wydajniejsze o 400% przy tym samym TDP?
    Ciekawe czasy bo według zapowiedzi o 3nm od TSMC przejście z 5nm przyniesie takich przyrost tranzystorów na mm2 ile ma sama litografia 7nm.Zobaczymy ile odkryć nastąpi w ciągu 5 lat właśnie z powodu wdrażania lepszych litografii , które przysłużą się do powstawania coraz lepszych jednostek obliczeniowych przyczyniając się do tego , że to co człowiek mógłby odkryć za milion lat będzie na wyciągnięcie ręki z powodu rozwoju technologii.


  2. @1. (autor: pwil2 | data: 5/05/20 | godz.: 12:34)
    Będą robić to co Intel kiedyś. Schodzić w masowych modelach z limitami TDP z zachowaniem podobnej wydajności. Jeśli teraz wydajniejsze laptopy mają TDP35W, to ich nowsze generacje 18W, a kolejne 10W. Laptop z CPU na poziomie nadchodzących konsol będzie mógł się znaleźć w laptopie w którym dziś siedzą procki z nędzną wydajnością.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.