Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 28 kwietnia 2020 
    

Nvidia kupiła Mellanox Technology za 6,9 mld USD


Autor: Zbyszek | źródło: Nvidia | 12:04
Nvidia poinformowała o sifnalizowaniu zakupu Mellanox Technology - izraelskiej firmy zajmującej się produkcją rozwiązań telekomunikacyjnych i tzw. Data Science, procesorów IPU (I/O Processing Unit) i NPU (Neural Processing Unit) oraz wydajnych interfejsów komunikacyjnych dla infrastruktury DataCenter i superkomputerów (m.in InfiniBand i ConnectX). Transakcja kosztowała Nvidia 6,9 mld USD, ale ten wydatek ma się zwrócić w przyszłości. Zakup Mellanox Technology na poszerzyć portofolio produktowe Nvidia, i docelowo pozowlić na to, aby za kilka lat Nvidia była bardziej znaczącym graczem na rynku rozwiązań 5G, HPC, DataCenter i rynku sztucznej inteligencji.

Połączenie patentów i możliwości R&D obu firm pozwoli na lepszy rozwój zarówno dotychczasowych technologii Nvidia, jak i technologii Mellanox, a także na przygotowanie nowych produktów bazujących na wspólnych technologiach.

Warto dodać, że zakupem Mellanox Technology poważnie zainteresowany był Intel, ale Nvidia złożyła ofertę cenową o 15 procent wyższą od kwoty zaproponowanej przez Intela.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.