Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 29 kwietnia 2020 
    

USA zaostrza przepisy eksportowe dotyczące technologii


Autor: Zbyszek | źródło: Reuters | 11:33
(5)
Rząd Stanów Zjednoczonych ogłosił właśnie nowy zestaw zasad dotyczących eksportuswoje technologii zagranicę. Regulacje zaostrzają dotychczasowe przepisy zakazujące eksportu technologii do chińskich firm bezpośrednio lub pośrednio związanych z chińskim wojskiem, a dodatkowo znoszą dotychczasowe zasady, które zezwalały amerykańskim firmom na eksport technologii do chińskich przedsiębiorstw cywilnych bez potrzeby udzielania licencji. Od teraz, każda technologia eksportowa z USA objęta jest licencją, która zakazuje jej używania na rzecz chińskich producentów zarówno bezpośrednio jak i pośrednio.

Nowe przepisy USA to oczwyiście uderzenie m.in w Huaweii i innych chińskich producentów urządzeń sieciowych oraz elektroniki. Z amerykańskich technologii korzystają liczni wytwórcy m.in układów scalonych, w tym TSMC. Uznaje się, że w efekcie nowych regulacji tajwańska firma TSMC nie będzie mogła już wytwarzać układów scalonych dla Huawei i innych chińskich producentów.

Huawei już wcześniej w tym miesiącu rozpocząl przenoszenie produkcji swoich 14nm układów scalonych do fabryk chińskiego producenta SIMC. Decyzja USA oznacza, że z linii produkcyjnych TSMC znikną także bardziej zaawansowane 7nm procesory SoC dla falowych smartfonów Huawei. Ich produkcja w SIMC nie jest na ten moment możliwa, ponieważ SIMC nie posiada obecnie 7nm litografii, a migracja produkcji do Samsunga wymaga pewnego czasu.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Bo akurat TSMC posłucha... (autor: Kenjiro | data: 29/04/20 | godz.: 13:14)
  Poza tym to jest biznes na grube dutki i może się skończyć tym, że TSMC zwiększy ceny odbiorcom w USA, aby pokryć ewentualne straty.

 2. tsmc (autor: angh | data: 29/04/20 | godz.: 17:28)
  bedzie kupowalo maszyny o litografii z europy - ASML - i na rynek chinski bedzie wciaz dostarczac. Poza tym, zawsze jest tez samsung.
  Tak czy siak to dobry kierunek, chiny i moze reszta swiata szybciej uniezaleznia sie od us of a.


 3. TSMC produkując w swoich fabach scalaki, (autor: Qjanusz | data: 29/04/20 | godz.: 20:46)
  korzysta z technologii USA. Nie ważne że maszyny pochodzą z EU. Dlatego USA może decydować dla kogo TSMC ma produkować układy z technologią USA.

  Przypominam też że dla TSMC kluczowymi partnerami są Apple, AMD i nVidia.
  Na prawdę sądzicie że TSMC dla Huawei nadstawi karku?


 4. 3-- (autor: Mario1978 | data: 29/04/20 | godz.: 22:01)
  Poczytaj sobie na temat 5nm ledwo opracowanych przez TSMC bo sprawa z procentem technologii Made in USA ma się tak do tego jak sprawa z patentami.USA mogą na tym sporo stracić bo są firmy , które swoją działalność chcą przenosić do Europy z powodu obostrzeń z USA.Nikt nie lubi być szantażowany w taki sposób jak robi to USA.Poczekaj jeszcze kilka lat a dowiesz się , że Chiny będą współpracować z Europą gdy będzie tego chciała.Obecna polityka USA zniechęca firmy do tego by biznes rozwijać w tym kraju zwłaszcza , że Chińczycy będą osiągali więcej niż USA w nowych odkryciach.To jest od dawna wiadome , że to co może się nie opłacać USA będzie opłacalne dla Chińskich firm ponieważ ci nawet w 10% marży widzą zysk a większość wielkich firm z USA jak marża nie ma 70% to nie jest opłacalna marża.

 5. w sumie (autor: pawel1207 | data: 30/04/20 | godz.: 04:34)
  biorac pod uwage determinacje chinczykow i to ze zaczynaja wyprzedzac usa gdzieniegdzie chcby w 5g to usa ta wojenk amoze wyjsc z czasem mocno bokiem szczerze na razie wyglada to tak ze im bardziej naciskaja na chiny tym bardziej chiny sie usamodzielniaja i szczeze to jest b.niebezpieczne ...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.