Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 5 maja 2020 
    

Valve kończy ze wsparciem dla SteamVR na Macach


Autor: Wedelek | źródło: Ubergizmo | 05:01
Komputery Apple z rodziny Mac nigdy nie cieszyły się zbyt dużą biblioteką gier AAA, choć i na nich można zagrać w niektóre duże tytuły z ostatnich lat. Dostępna biblioteka zawiera oczywiście nie tylko tradycyjne gry, ale i kilka pozycji VR, w które można grać za pośrednictwem SteamVR. Niestety posiadacze sprzętu Apple będą wkrótce musieli sobie poszukać innej platformy, bo Valve ogłosił zakończenie wsparcia technicznego dla systemu MacOS X. Dostępne do tej pory oprogramowanie i narzędzia będą co prawda działać nadal, ale o nowych funkcjach czy aktualizacjach posiadacze jabłuszek muszą zapomnieć.

Firma nie podaje co było oficjalnym powodem takiej a nie innej decyzji, ale można się domyślać, że chodziło przede wszystkim o wysoki koszt utrzymania wsparcia dla VR w systemie MacOS X. Aktualnie jedynie 4% aktywnych użytkowników Steama gra na Macach, a liczba posiadaczy VR to zapewne jakiś procent z nich. To się po prostu nie kalkuluje.

Dlatego też od tej chwili SteamVR będzie dostępny jedynie na Windowsie i Linuksie, a na Macach już nie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.