Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 20 maja 2020 
    

Nvidia porzuca markę Tesla


Autor: Wedelek | źródło: Heise | 05:30
(1)
W ubiegłym tygodniu nastąpiła oficjalna prezentacji architektury Ampere podczas której Nvidia chwaliła się światu wydajnością swojego najnowszego akceleratora – modelu A100. Mało kto zauważył wtedy, że producent nie posługuje się już nazwą TESLA, którą od 2007 roku określano karty stworzone do obliczeń niezwiązanych z generowaniem grafiki 3D. Jak donosi portal Heise jest to związane z decyzją o całkowitym porzuceniu marki, która wielu kojarzyła się z popularnym producentem samochodów elektrycznych. To co przez lata najbardziej odróżniało Tesle od GeForce’ów i Quadro to całkowity brak złączy na śledziu. Te były po prostu niepotrzebne.

Karta nie generowała żadnej grafiki, a jedynie zwracała wyniki działań matematycznych, które trafiały do dalszej obróbki. Ostatnią Teslą w ofercie Nvidii jest model T4 bazujący na GPU z rodziny Turing. Kolejne karty do obliczeń będą po prostu oznaczane symbolami składającymi się z liter i cyfr.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: Qjanusz | data: 20/05/20 | godz.: 10:23)
    "... kolejne karty do obliczeń będą po prostu oznaczane symbolami składającymi się z liter i cyfr", oraz będą wyjmowane z piekarnika prezesa nVidii.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.