Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 21 maja 2020 
    

Specyfikacja techniczna Galaxy Booka S z procesorem Lakefield


Autor: Wedelek | 05:14
Kanadyjski oddział Samsunga opublikował na swojej stronie specyfikację techniczną ich nowego ultrabooka Galaxy Book S. Jest to niezwykle ciekawa informacja z uwagi na zastosowany w tym urządzeniu procesor, którym jest pierwszy z Lakefieldów. Procesor Intel Core i5-L16G7 to układ składający się z jednego wydajnego rdzenia Sunny Cove, oraz z czterech mniejszych rdzeni Tremont. Jego specyfikacja techniczna obejmuje również 4MB pamięci podręcznej oraz układ graficzny G7, bazujący na architekturze Gen 11. Nowy CPU Intela pracuje z zegarem 1.4GHz (do 3.00GHz z Turbo), jest wytwarzany w litografii 10nm, a jego TDP wynosi pomiędzy 5W a 7W.

Przy tym Core i5-L16G7 korzysta z technologii Foveros, która pozwala budować procesory warstwowe, w których poszczególne układy mogą być na siebie nakładane warstwami, tak jak w przypadku pamięci HBM.

Sam laptop oprócz wspomnianego wcześniej Lakefielda oferuje 13.3-calowy ekran dotykowy, 8GB pamięci RAM typu LPDDR4X, 256GB nośnik UFS, Wi-Fi 6, oraz baterię o pojemności 42Wh, która pozwoli na maksymalnie 17 godzin pracy na zasilaniu bateryjnym (odtwarzanie wideo). W sprzedaży jest też wersja ze Snapdragonem 8cx, która pozwala na maksymalnie 25h pracy na baterii. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.