Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Sobota 22 maja 2004 
    

Rewizja B2 układu Intel I225-V nadal z problemami


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 15:01
Kilka tygodni temu ujawniono poważną wadę konstrukcyjną w kontrolerach sieciowych Intela I225-V 'Foxville', która powodowała niestabilną pracę tych układów z niektórymi urządzeniami sieciowymi. W wyniku tego dochodziło do masowej utraty pakietów, a konieczność ich ponownej wysyłki skutkowała obniżeniem realnej wydajności do 1-10MB/s. Próbując ratować sytuację Intel szybko opublikował listę produktów z którymi Foxville mógł pracować z pełną prędkością 2,5Gb/s, a dla pozostałych klientów przygotował łatkę, która zmniejszała przepustowość do 1Gb/s. Jednocześnie zapowiedziano szybkie wprowadzenie wersji B2, która miała eliminować istniejące problem.

Intel słowa dotrzymał, a przynajmniej połowicznie, bo faktycznie partnerzy zaczęli już otrzymywać płyty główne z chipsetami Z490 oraz usprawnionym chipem I225-V. Problem polega na tym, że jak donoszą nieoficjalne źródła wersja B2 nadal nie rozwiązuje wszystkich problemów, a w pełni dopracowaną wersją ma być dopiero B3, która pojawi się w drugiej połowie roku.

Przeprowadzone testy pokazują, że transfer danych pomiędzy dwoma komputerami, z których jeden ma I225-V w rewizji B2 podłączonymi do przełącznika Netgear XS505M wynosi 144 - 194 MB/s (<2.0 Gbps), a po bezpośrednim ich połączeniu jest równie zły i wynosi około 255 MB/s (2.05 Gbps). Warto przy tym wspomnieć, że opisywany układ jest łączony nie tylko z procesorami od Intela, ale i AMD, a co za tym idzie opisywany problem dotyka szeroką grupę klientów. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.