Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 3 czerwca 2020 
    

Apple zainwestowało w fabrykę paneli micro LED ponad $330mln


Autor: Wedelek | źródło: MacRumors | 05:29
(2)
Technologia micro-LED będzie w najbliższych latach odgrywać coraz większą rolę z uwagi na zalety jakie ze sobą niesie. Wykonane z jej wykorzystaniem panele są cieńsze, a przy tym mają lepsze parametry pracy względem tradycyjnego LCD. Poprawie ulega praktycznie każdy liczący się aspekt, od wyższej jasności, przez pełniejszą gamę kolorów, wyższy kontrast, szybsze odświeżanie obrazu i lepsze kąty widzenia, a na niższym zużyciu energii skończywszy. Jakość jest tak dobra, że bez problemu może konkurować z niedoścignionymi do niedawna OLEDami. Dlatego też Apple zdecydowało się na poczynienie inwestycji w jedną z fabryk takich wyświetlaczy.

Amerykański gigant zdecydował się w tym wypadku na połączenie sił z dwoma znanymi firmami rodem z Tajwanu: AU Optronics oraz Epistar. Według nieoficjalnych źródeł Apple wyłożyło na nową fabrykę zlokalizowaną w parku naukowym Hsinchu 330 milionów dolarów. W zamian za to Amerykanie otrzymają dostęp do technologii i własnych linii produkcyjnych, co ponoć było dla firmy Tima Cooka priorytetem.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. @Wedelek (autor: Duke Nukem PL | data: 3/06/20 | godz.: 21:09)
  "W zamian za to amerykanie..."?

  Nazwy mieszkańców krajów:
  https://sjp.pwn.pl/...eszkancow-krajow;629383.html

  i tam ponizej:
  Nazwy członków narodów, ras i szczepów
  Nazwy mieszkańców terenów geograficznych

  Pozdrawiam. 2. ... (autor: pwil2 | data: 4/06/20 | godz.: 11:49)
  Jak zwykle wśród listy zalet znajdzie się pewnie jakiś haczyk. OLEDy pozornie miały tylko problem z wypalaniem się ekranu, ale jeśli się przyjrzeć, okazuje się, że dochodzi efekt brudnego ekranu. By pozbyć się go stosuje się PWM, który z kolei męczy wzrok/powoduje bóle głowy (użytkownicy iPX wiedzą o co chodzi).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.