Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 22 czerwca 2020 
    

Windows Defender ATP teraz z funkcją UEFI Scanner


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 06:11
(1)
Microsoft od chwili debiutu Windows 10 stale ulepsza swój skaner bezpieczeństwa Windows Defender. Jego bardziej zaawansowana wersja, nazywana Windows Defender Advanced Threat Protection i dostępna dla klientów korporacyjnych, zyska wkrótce nową funkcję UEFI Scanner. Dzięki niej Defender będzie w stanie skanować UEFI BIOS pod kątem wykrywania rotkitów, exploitów i innego złośliwego zachowania. Nowa funkcja zwiększy prawdopodobieństwo wykrycia urządzeń, które zostały zainfekowane już na etapie rozruchu przez złośliwe oprogramowanie działające na poziomie UEFI BIOS.

Obecność szkodników w BIOSie to nic zaskakującego dla starszych czytelników TwojePC. Wprowadzenie około 10 lat temu lepiej zabezpieczonego UEFI BIOS na pewien czas wyeliminowało problemy tego rodzaju, ale jak wiadomo zagrożenia ewoluują wraz ze środkami ochrony przed nimi, dlatego należy pochwalić najnowszą funkcję Defendera dodaną przez Microsoft.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Nie wiem, czy pamiętacie (autor: pwil2 | data: 24/06/20 | godz.: 10:15)
    Pionierem w lukach UEFI było samo Japko. Dało się zainfekować UEFI tak, żeby jego aktualizacja nie była możliwa bez ręcznego przeprogramowania kości FLASH na płycie. Aktualizacja przeprowadzana przez zarażone UEFI w locie aktualizowała zostawiając zarażony kod.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.